Упродовж І півріччя 2020 року підпорядкованими управлінню державними лісогосподарськими підприємствами проведено заходи з відтворення лісів на площі 1400 га, що складає 106 відсотків від запланованих 1321 га.

Із загального обсягу лісовідтворення, у державному лісовому фонді відновлено лісів шляхом посадки та посіву лісових культур на площі 339 га, при завданні 300 га та природним поновленням лісу на площі 1059 га, при завданні 1020 га. З метою забезпечення принципу розширеного лісовідтворення, на нелісових землях державного лісового фонду було створено 1 га нових лісів. Всіма лісогосподарськими підприємствами виконані планові завдання з лісовідтворення.

Варто відзначити позитивну тенденцію по вчасному заліснення зрубів, не тільки минулорічних, а й цьогорічних (за можливості підготовки ділянок ще до початку лісокультурної кампанії). Так, на даний час було заліснено цьогорічних зрубів загальною площею 18,1 га.

Доповнення лісових культур проведено на площі 402 га при плані 340 га (118%). На ділянках природного поновлення введено недостаючі головні породи на загальній площі 521 га при запланованих 395 га (132%). Всіма державними лісогосподарськими підприємствами виконані планові завдання з доповнення лісових культур та введення недостаючих головних порід.

Агротехнічні догляди за лісовими культурами проведено на площі 1112 га, що складає 95% від плану (1168 га).

У посівних відділеннях лісових розсадників посіяно лісового насіння на 1,25 га при завданні на весну 1,1 га. Всіма державними лісогосподарськими підприємствами виконано планові обсяги із висівання лісового насіння у лісових розсадниках.

Заходи зі сприяння появі природного поновлення проведено на площі 90 га при завданні 74 га (121%). Даний вид робіт виконаний всіма державними лісогосподарськими підприємствами.

У ході проведення цьогорічної весняної лісокультурної кампанії державними лісогосподарськими підприємствами управління створено низку об’єктів плантаційного вирощування деревних порід для отримання цінної деревини та новорічних ялинок, у тому числі із забезпеченням новітніх наукових досягнень у цьому сегменті лісогосподарської діяльності. Зокрема, закладено плантації:

ü швидкоростучих деревних порід – горіха чорного 1,9 га (у тому числі 1,05 га мікоризованого);

ü порід із цінною деревиною горіха грецького 1,5 га;

ü новорічних ялинок 1,99 га.