XII-та Буковинська туристична ярмарка

Зі спілкуванням з природою Ви винесете стільки світла,
скільки Ви захочете, і стільки мужності і сили,
скільки Вам потрібно.
Йоган Готфірд

Літо – 2017

14 травня в м.Чернівці в парку ім.Тараса Шевченка відбулася традиційна XII-та Буковинська туристична ярмарка.
Участь у такому дійстві прийняли 88 суб’єктів туристичної діяльності. Не залишається осторонь і Державне підприємство «Берегометське лісомисливське господарство», яке вже третій рік поспіль рекламує свій особливий туристичний продукт – лісовий гірський туризм.
Ярмарок проводиться з метою популяризації відпочинку в місті Чернівці і на Буковині, зорієнтований на внутрішній і в’їзний туризм та ознайомлення з національним колоритом Буковини.
Організаторами Ярмарку є відділ з питань туризму Чернівецької обласної державної адміністрації, Чернівецька міська рада та громадська організація «Буковина туристична».
Ні для кого не є секретом, що саме туризм об’єднує в собі всі галузі народного господарства країни. Хороші дороги, ефективна та якісна сфера всіх можливих послуг, архітектура, освіта, культура, медицина, торгівля, цікаві маршрути, комфортабельне проживання, здорове харчування, безпечне транспортне сполучення і весь трансфер – це той невеликий перелік питань, який вабить і водночас найбільше дратує туриста. Ту Людину, яка готова залишити свої гроші за хороший і незабутній відпочинок. Звичайно, що лісмисливгосп ще не в змозі у повному обсязі надати відпочивальникам повний комфорт і всі необхідні послуги, які надають сьогодні великі і потужні курорти світу.
Але ми, лісівники, гарантуємо своєму туристу змістовний, здоровий і дуже цікавий відпочинок.
Тож туристичний сезон "Літо - 2017" - відкрито!!! Мерщій плануйте відпочинок на лісових угіддях ДП"Берегометське ЛМГ" у затишних Будиночках лісника та на чаруючих просторах Карпатських гір і хребтів. Вільних місць залишається все менше і менше... А природа все кличе і кличе!!! Чекає кожного з вас у свої зелені, таємничі тенета.
Тетяна Тирон
 

Міжнародний день волонтера

Волонтери – звичайні люди, які у повсякденному житті працюють і просто живуть у нашій країні. Все почалося  з того, що нашим військовим на Сході України  потрібна була допомога. Багато небайдужих людей відчайдушно і щиро кинулися допомогати тоді ще слабкій, неодягнутій, ненагодованій, неозброєній армії. Добре, що сьогодні українська армія має зовсім інше обличчя – міцне і професійне. Шкода, що війна ще завершена і жаль стискає серце за загиблими.
У спілкуванні з нашими солдатами розумієш, що волонтери стали для них справжніми рятувальниками, друзями, рідними. Все доводилося робити самотужки. Збирати харчі, гроші, речі першої необхідності, тепловізори, обігрівачі, бронежилети, каски і ще всього багато. Змушені  були організовуватись у групи і відвозити все на Схід. Безкорисливо, з якоюсь невиданою силою здійснювався пошук можливостей, помічників,однодумців, спонсорів і всіх небайдужих людей.
Але ніхто не скаржився. Просто продовжують робити це до сих пір, тому що, коли стільки бачиш, чуєш і знаєш, немає ніяких сил, щоб відмовитися і залишити наших солдатів наодинці з війною.
Державне підприємство «Берегометське лісомисливське господарство» ніколи не залишалось і не залишається осторонь таких проблем. З перших днів проведення АТО лісівники постійно організовували всебічну допомогу на Схід. В загальній сумі ця допомога склала майже три млн. гривень. Це і лісоматеріали, і велика кількість зібраної готівки, автомобілі, теплові конструкції, бензопили, одяг, взуття, продукти, миючі засоби, ліки та  ін.
Крім того, більше двадцяти наших працівників брали безпосередню участь в зоні проведення антитерористичної операції, окремі з них і зараз знаходяться на передовій, за здоров’я і життя яких ми молимося постійно і чекаємо їх повернення.
До цих пір діє Програма відпочинкової реабілітації наших військових, завдяки якій близько 800 учасників АТО та їх сім’ї відпочили на території лісових  угідь підприємства в Будиночках лісника з проходженням корекційних програм, тренінгів, екскурсій, культурно-масових заходів, тощо. Природа залишається головним компонентом реабілітації наших хлопців, а спілкування з нею – справжні ліки життя.
Приємно відзначити, що нашу скромну працю відзначила районна влада. Саме 5-го грудня відбулися невеличкі урочистості з нагоди Міжнародного дня волонтера, де представники Вижницької районної державної адміністрації та ради вручали почесні нагороди волонтерам Вижниччини. Серед нагороджених і наш трудовий колектив. Під час зустрічі присутні поділилися своєю роботою, успіхами і проблемами, обмінялися корисною інформацією, що наштовхнуло нас на створення районної ради волонтерів, серед яких і молодь, і люди поважного віку, працівники культури, представники громадськості і політичних партій, а також Берегометський лісмисливгосп.
Творити добро  потрібно завжди, не зважаючи ні на що – творити!

Сумлінний платник податків- 2015

 29 листопада 2016 року в м.Чернівці відбулася важлива подія для всієї області, Вижницького району та ДП «Берегометське ЛМГ» зокрема.
Вже п’ятий рік поспіль  Всеукраїнська громадська організація «Асоціація платників податків України» під керівництвом Президента Грігола Катамадзе проводить Всеукраїнський рейтинг «Сумлінні платники податків». Рейтинг проводився у два тури  - на регіональних та Всеукраїнському рівнях і має на меті посилити роль та авторитет платника податків в житті країни та підвищити загальну культуру сплати податків. Цього року заявки на участь подали 708 підприємств-платників податків по всій Україні. На участь у ІІ-му турі вийшло 157 лауреатів, з яких переможцями було обрано 40.
Оцінювала кандидатів Вища  Рейтингова  Комісія. Головну роль в оцінюванні відігравало дотримання податкової дисципліни, кількість офіційно працевлаштованих на підприємстві осіб та витрати на соціальні програми. Тобто переможці обиралися за такими номінаціями:
- найвищий показник по середньомісячній заробітній платі;
- найбільша кількість працюючих;
- найбільша кількість коштів сплачених на соціальні програми;
- культура та спорт.
На обласному рівні участь в Регіональному рейтингу взяли 23 підприємства. У номінації «Сумлінний платник податків у галузі переробної промисловості-2015» (велике підприємство) ДП «Берегометське ЛМГ» нагороджене Дипломом за II-ге місце. Ми гордимося такою почесною відзнакою, гордимося усіма працівниками підприємства, адже особиста праця кожного, її результати поповняють скарбничку успіхів і досягнень нашого великого, потужного і міцного господарства.
Відзнака є нагородою Всеукраїнської громадської організації «Асоціація платників податків України». Вручається за вагомий внесок у справі захисту прав та законних інтересів платників податків у економічній, правовій, соціально-трудовій та інших галузях їх діяльності на місцевому, регіональному, галузевому, всеукраїнському рівнях, проявлену ініціативу і творчий підхід в організації діяльності Асоціації, підтримку і активну участь у заходах, що проводяться Асоціацією, активну участь в громадській діяльності та високу результативність праці.
На урочистій церемонії у Чернівцях, яка була організована Територіальним відділенням АППУ у Чернівецькій області, голова Ради – Мисевич Ігор Захарович, побували т.в.о. директора  Руслан Максимчук та головний бухгалтер підприємства Ольга  Георгійчук. Вручив Диплом в.о. начальника Головного управління ДФС у Чернівецькій області Віталій Шпак.
- Отримуючи нагороду, - зізнається керівник, - відчував велику відповідальність і нестримну радість за досить нелегкий пройдений шлях лісмисливгоспом за 2015 рік. Адже в умовах такої нестабільності,  еконономічно-фінансової кризи, війни в державі, а ще постійними наріканнями всіх, кому не лінь, на лісівників, колектив таки справився зі своїм завданням. Виробництво поглиблюється, лісові дороги будуються і утримуються, лісові насадження зберігаються, туристи відпочивають, АТОвці оздоровлюються,  а  головне – збережені робочі місця.
-Так, - зазначає Руслан Тарасович, - нам ще дуже треба всього багато зробити, попереду ще важчі часи чекають на нас, виробників, але ми вистоїмо і будемо плідно працювати, щоб влада і громадськість достойно ставилися до лісової галузі і професії лісівника.
Ніщо так в житті не визначає людину як честь, праця і досягнення. Тому, закликаємо усіх чесно і віддано працювати, кожному  виконувати сумлінно свою роботу, незважаючи ні на що – творити добро і бути людьми.
  Тетяна Тирон
 

Для роботи і відпочинку

Саме  з такою метою будуються та ремонтуються наші лісові дороги. Адміністрація підприємства постійно приділяє цьому питанню належну увагу. Так, згідно плану розширення транспортної мережі лісмисливгоспу протягом 2010 – 2015 років збудовано більше 29 км нових автодоріг, відновлено майже 18 км. В ц.р. відповідні роботи проведені у Фальківському та Гірсько-Кутському лісництвах, де збудовано 3 км таких доріг, а у Мигівському відновлено 7 км лісових доріг.  Також будуються і ремонтуються мости та водоперепустки.
Добротні лісові автошляхи відіграють позитивну роль у веденні лісового господарства, адже сприяють вивезенню заготовленої деревини з віддалених лісосік, а також забезпечують процес лісовідновлення та охорону лісових насаджень. Важливою є можливість доїзду до віддалених лісових масивів з метою захисту від порушників та лісових пожеж. А ще вони добре служать місцевому населенню, бо часто з’єднують навколишні села та дають  змогу людям легко добиратися по ягоди чи гриби.
- Будівництво доріг – це нелегка справа, - каже начальник дорожньо- ремонтної будівельної дільниці  Зіновій Джурик. - Проектуються вони так, щоб були зручними для всіх. А ще це  складна і об’ємна робота , яка вимагає відповідної підготовки, врахування складності рельєфу, виготовлення проектів та чималих коштів. Останні,  до речі, тільки власні, тільки з доходів  підприємства. Будівельники добре розуміють, що сучасний лісовий автотранспорт вантажомісткий, а тому лісові дороги треба час від часу ремонтувати, підтримувати у належному стані.
Зараз працівники дорожньо- ремонтно- будівельної дільниці сумлінно трудяться над утриманням доріг у зимовий період. Нещодавні снігопади добре випробували їх , та наші працівники з честю справилися зі сніговими проблемами та надіються, що й надалі вчасно очищатимуть трасу від снігових заметів та підсипатимуть шлаком.
Серед кращих з кращих у роботі слід відзначити бульдозериста Михайла Чорнея, екскаваторників Миколу та Михайла Грабів, грейдериста Юрія Бугайчука та водіїв самоскидів Іллю Мельника і Василя Чорнея.
Доречно зазначити, що вздовж лісових доріг встановлюються відповідні знаки, шлагбауми, а також наочна агітація, яка закликає громадян берегти і примножувати лісові багатства краю та дотримуватись правил поведінки у лісі. А ще обабіч доріг облаштовують місця відпочинку, щоб відвідувачі могли перепочити та насолодитися усіма дарами карпатської природи.
 
Прес – служба

Туризм 2016

Ніщо так не відкриває очі на світ
і не розширює кругозір,
як подорожі…
Шарліз Терон
Насправді кожен з нас мріє краще жити, добре заробляти і бути здоровим. Все це і ще багато інших людських бажань, можливо, називають щастям. Людину роблять щасливою три речі: любов, цікава робота і можливість подорожувати. Проте організація  подорожей – це вже ціла наука, кропітка праця і велика система заходів, спрямованих на розвиток інфраструктури тієї чи іншої адміністративної одиниці. Все це ми називаємо туризмом. 
В сучасному світі туризм - це багатогранне явище, тісно пов'язане з економікою, історією, географією, архітектурою, медициною, культурою, спортом, просвітницькою діяльністю та іншими науками.
Існує багато поглядів на туризм, як на галузь господарства, так і на міжгалузевий комплекс або ринок, де туристичне підприємство з продукції різних галузей формує туристичний продукт. Адже лише один туризм включає в себе близько 42-х напрямків розвитку народного господарства країни, успіх вдосконалення яких ставить на п’єдестал туристичну галузь.
Буковина, розташована на Богом благословенній території нашої країни, а можливо і всієї землі. Вона приваблива своїми Карпатським ландшафтом: річками, озерами, чистими джерелами і водоспадами;  рівнинам і гірською місцевістю; широкими полонинами і багатими лісовими угіддями, а найголовніше – своєю автентичністю, багатогранною культурою і звичаями. Тому не розвивати свій рідний туристичний продукт є великим гріхом перед Всевишнім і нашими нащадками.
Хотілося б звичайно збільшувати потік туристів, створити конкурентоспроможну розвинуту туристичну інфраструктуру, покращувати раціональне використання туристичних ресурсів, що сприятиме збільшенню обсягу надходжень до бюджетів усіх рівнів від впровадження туристичної діяльності шляхом популяризації власного багатогранного туристичного продукту.
Туристична привабливість Карпатських лісів – безмежна. Працівники ДП «Берегометське лісомисливське господарство» обожнюють свою роботу. Адже, ростити ліс, берегти і примножувати його багатства – це святий обов’язок кожного лісівника. А коли всю цю красу не лише показувати відпочивальникам, а ще й фахово розповісти про правильність ведення лісового господарства, тоді туристам стає вельми цікавіше і корисніше проводити свій час. Можливо, дякуючи саме такому відпочинку в нашій країні стане менше тих, хто від власного незнання паскудить почесну професію лісівника. Кому, як не лісівникам, краще знати лісові простори. Адже це - і заповідні зони, і лісові стежки (фірштеги),  і знання щодо природнього лісовідновлення, використанні і заготівлі  недеревинної  лісової продукції (тобто усіх дарів лісу), вивчення ландшафту території та багато ін..     
Буковина, Карпати, Вижниця, Путила, гуцульщина – ці слова у серці кожного справжнього жителя Чернівецької області, які проживають у передгір’ї та гірській місцевості неосяжних і мальовничих Карпат. Це край видатних митців, майстрів, поетів, письменників, художників, артистів… Це земля, яка народила світові соловія - Н.Яремчука, поета-публіциста - Д.Загула, вишивальника і художника Г.Гараса, величну письменницю М.Матіос. Тут і до нині співає Яремчукова і Зінкевичова «Смерічка», танцює автентична знаменита «Смеречина», звучить вічна «Черемшина». Не перелічити всіх звитяжних і сильних постатей краю.
А що вже говорити про краєвиди…
Гірські річки, водоспади, ставки і озера, полонини, високі гори, хребти і скелі – так і манять у свої природні тенета. Тут можна на повні груди дихнути свіжого повітря, оздоровитись у мінеральних природніх джерелах, помилуватися всією красою місцевої флори і фауни, а головне – відчути себе близькими з матінкою-природою.
Саме тому,  просто необхідно підтримувати і розвивати такий напрямок роботи, як лісовий гірський туризм на лісових угіддях.
Чернівецьке управління лісомисливського господарства поставило перед лісгоспами  краю завдання щодо організації відпочинку для людей, тобто відкривати все нові й нові привабливі місця, облаштовувати їх та надавати таку послугу, як відпочинок усім бажаючим. І ми зобов’язані здійснити справжній прорив у лісових господарствах щодо організації такого виду діяльності. Стало великою необхідністю більше і ширше знайомити суспільство з Його Величністю – Лісом.
Берегометський  лісмисливгосп  два роки працює у цьому напрямку. За цей період часу різними видами туристичних послуг  (відпочинком, екскурсіями, спортивними розвагами, культурно-масовими заходами, тощо) охоплено близько 2000 осіб. Це звичайно не лише туристи, які внесли кошти в касу лісгоспу, а й велика кількість воїнів АТО, учасників промоторів (журналістів), учасників рекламних турів, представників влади та місцевого самоврядування, а також учасників різноманітних спортивних змагань,  змагань  вальників лісу,  які ми проводили  у господарстві.
З початку 2016 року ми прийняли 177 туристів і для 60-осіб проведені рекламні екскурсії. Окрім цього, послуги відпочинку були надані  88 воїнам АТО з їх сім’ями по нашій власній відпочинково-реабілітаційній Програмі. До нас постійно звертаються хлопці щодо можливості відпочити, оздоровитись, побути на одинці з рідними, а головне – поспілкуватись з природою. Ми до сих пір тісно співпрацюємо з волонтерськими організаціями області та Міжнародним рухом «Еко-Культура» і не перестаємо, не зважаючи ні на чию підтримку, дарувати нашим військовим хоч трохи життєвої радості.
Наразі лісництва, в яких розміщені туристичні об’єкти, готуються до зимового періоду та прийому відпочивальників на Новорічно-Різдвяні свята.
Своїм туристам, крім теплих і затишних кімнат,  працівники Мигівського, Чемернарського та Гірсько-Кутського  лісництв запропонують цікаві екскурсії, сподіваємося, засніженими казковими лісовими стежками.  Готуємо також вітальну програму, залучаючи освіту, культуру та аматорів сцени. Пропонуємо також деякі родзинки гуцульської кухні та взяти участь у традиційному районному фестивалі «Найбільша коляда у найменшому місті» (08.01.), а також екскурсії музеями та визначними місцями Вижниччини.
До всіх «Будиночків лісника» ведуться роботи щодо утримання в належному стані лісових доріг, по яких можна пересуватися будь-яким транспортом.
Головним в організації відпочинку наших туристів – це ознайомлення з навколишнім середовищем, природніми ландшафтами, лісовими насадженнями та отримання ними найважливішого – позитивної незабутньої емоції, і ми це гарантуємо.
ДП «Берегометське ЛМГ» поставило перед собою надзвичайно важливі завдання – це в першу чергу значно зменшити заготівлю деревини та в рази збільшити переробку, що уже дає свої позитивні результати. Це означає, що стає надто необхідним розвивати нові альтернативні напрямки розвитку та життєдіяльності підприємства. Тому і розвиток туризму, і облаштування рекреаційних місць відпочинку та парковочних місць в лісах для транспортних засобів, і робота над заготівлею та переробкою дикоростучих дарів лісу, виготовлення деревного вугілля  і ще багато цікавого, мало б стати для лісової галузі додатковими джерелами надходження коштів, популяризацію і захист лісівничої професії.
Ми справимося з усіма задачами, головне підтримка один одного і взаємопорозуміння всіх тих, від кого залежить державний устрій і мир.
Тирон Тетяна Іллівна
02.11.2016.

Свято, що єднає країну

І якщо впадеш ти на чужому полі,
Прийдуть з України верби і тополі,
Стануть над тобою, листям затріпочуть,
Тугою прощання душу залоскочуть…
 
14 жовтня нинішнього року всі ми відзначили не тільки свято Покрови Пресвятої Богородиці та День українського козацтва, а й День захисника Вітчизни. З цієї нагоди напередодні свята в актовій залі підприємства зібралися його працівники, щоб привітати славних наших захисників, на долю яких випала нелегка місія – захищати східні землі країни від ненависного ворога.
Ведуча святкового заходу Тетяна Тирон відзначила, що захисники України – це не лише військовослужбовці. Сьогодні на захист рідної землі повстав весь народ України. Тому захисники - це всі українці, всі небайдужі, свідомі громадяни, які працею, сумлінною професійною діяльністю, волонтерською роботою забезпечують економічний, гуманітарний, інформаційний захист держави. Всі, хто вболіває за її долю, подальше майбутнє й працює на її благо  та розвиток, допомагає бійцям на Сході, опікується родинами військовослужбовців та загиблих Героїв тут, на місцях.
Присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять героїв, які віддали своє життя за Україну, в їх числі і берегометчанина Павла Лейбу.
Йшлося в цей день і про те, що понад 20 наших працівників виконували чи виконують свій священний обов’язок у зоні АТО. Спізнав нелегких фронтових доріг і провідний інженер Ярослав Кузьмук, якому під час святкування було сказано чимало слів подяки та вручено квіти.
Ми горді нашими захисниками, ми горді нашими волонтерами, ми горді, що ми українці, які виховані на славному прикладі мужніх воїнів – козаків, які боронили нашу землю та ладні були життя віддати за рідну Батьківщину. Тому – то присутні щиро помолилися за наших славних воїнів, наших захисників.
Святкового настрою лісівникам додали виступи аматорів сцени - вихованців школи мистецтв Аліни Стратій, Христини Пшеничної та Каміли Перепелиці, а також виступ скрипаля – віртуоза - викладачки школи мистецтв Олесі Чекіт. Задоволеними залишилися й наші чоловіки, отримавши з рук прекрасного жіноцтва пам’ятні подарунки.
Всі ми маємо надію, що наступного року День захисника України відзначатиметься під мирним небом нашої вільної, єдиної держави. Тож нехай Покрова Пресвятої Богородиці оберігає наші душі і серця! Слава нашим захисникам! Слава Україні!
 
 
 
Прес-служба

Святкували берегометчани

Погожої недільної днини селищний стадіон повнився людським гомоном та сміхом: тут вп’яте проходило святкування Дня селища та 46 раз відзначали День працівника лісу. В цих масових заходах активну участь взяли і працівники нашого лісмисливгоспу.
Присутніх на святі щиро вітали селищний голова Сергій Боднарюк та гості : народний депутат України Іван Рибак, голова Вижницької РДА Руслан Сенчук та голова Вижницької районної Ради Михайло Андрюк. Вони щиро подякували берегометчанам за самовіддану працю та вручили численні відзнаки. Серед нагороджених і працівники підприємства, зокрема ювілейну медаль « 25 - років незалежності України» отримав депутат обласної Ради лісничий Мигівського лісництва Юрій Гавриляк, а Грамоти – кращі з кращих наших лісівників.
Надзвичайно зворушливою була мить, коли на сцену з прапором України піднялися наші славні земляки – воїни АТО, які брали безпосередню участь у військових діях на Сході нашої країни.  Серед них – і наші працівники: лісівники, верстатники та водії. Присутні вітали їх стоячи та з вигуками »Слава Україні! Героям Слава!» Їм також було вручено Грамоти та адресовано якнайкращі слова побажань.
Настоятель Свято – Юріївської церкви о.Степан Колотило спільно з присутніми помолився за мир в Україні, здоров’я тих, хто нині далеко від рідної домівки захищає наш спокій та побажав усім щасливого повернення.
Тут же було вручено відзнаки почесним громадянам селища, зокрема Павлі Лейбі – загиблому у зоні АТО/ посмертно/, отримала сестра Вікторія, Олександру Сергію – генералу Збройних сил України/ отримає, як повернеться з АТО/ та ветерану лісової галузі Володимиру Галяну.
Нагороди, привітання та святкові номери – все це переплелося між собою і створювало чудовий настрій. Берегометчан та гостей свята щиро вітали найменші артисти - вихованці дитячого садочка»Світанок» / керівник Галина Штефуряк/, яким змалечку прививають любов до України, тому вони з таким завзяттям танцювали на сцені з українською символікою. Довгими нестихаючими оплесками супроводжувались їхні виступи, як і інших аматорів сцени – славних наших землячок Віолетти Іванюк, Антоніни Мицкан та Євгенії Іпатій - вихованців будинку культури, а нині уже студентів, які не забувають про рідну домівки та завітали на свято, щоб порадувати людей своїм прекрасним співом.
Як завжди на високому професійному рівні звучали пісні у виконанні народного аматорського колективу »Перлина Карпат» /керівник Мирослава Чорней/, чоловічого ансамблю »Карпатські джерела»/ Адам Марчук/, музичні композиції у виконанні дуету скрипалів/ Олеся Чекіт та Марія Танасійчук/  та пісні дуету»Стожари» / Анна Заришняк та Адам Марчук/.
Довгими нестихаючими оплесками супроводжували глядачі  виступ гостя з Вижниці – гумориста Михайла Ковалюка, який там майстерно смішив усіх своїми гуморесками.
Ну і , звичайно, не обійшлося без сюрпризів – на свято завітали заслужений артист України Михайло Грицкан разом з представницями свого продюсерського центру Яною Баланецькою та Мариною Леоновою, представник асоціації українців у Чехії Павло Бобряк, а також шоу – група «Вікторія». Пісні у їхньому виконанні теж супроводжувалися довгими нестихаючими оплесками.
Крім цих урочистостей гості свята мали можливість  відвідати « Шкільні та туристичні містечка» та долучитися до благодійного збору коштів для воїнів АТО, подивитися на спортивні змагання з волейболу, футболу на настільного тенісу, поласувати смачними гуцульськими стравами, покататися на атракціонах та потанцювати.
Звичайно свято не було б таким чудовим, якби не спонсори та люди доброї волі, які допомогли коштами та доклали чимало зусиль в його організації та проведенні. А ще, якби не вміння та талант директора будинку культури Євгенії Атрощенко та депутата районної Ради Тетяни Тирон, які на високому професійному рівні підготували і провели це свято. 
Прес – служба

Туризм розвиваємо про здоров’я дбаємо

В дні великого свята Троїці або, як у нас на Буковині називають Зеленими святами, 21 червня на території відпочинкової бази «Будиночок лісника» Мигово-Майдан, Мигівського лісництва, ДП «Берегометське ЛМГ» відкрито два спортивних майданчики – волейбольний та мініфутбольний. Гарного сонячного дня на зелену галявину, вміло облаштовану працівниками Мигівського лісництва, з’їхалися шановані гості, жителі Мигове, лісничі, лісівники та команди з волейболу в честь відкриття «Спортмайдану».
Участь в нашому спортивному святі взяли: збірна Вижницької районної адміністрації та ради; збірна ДП «Берегометське ЛМГ» та Мигівське лісництво. Директор підприємства Володимир Фірчук та начальник ЧОУЛМ Роман Череватий привітали учасників змагань, висловили надію і сподівання про те, що спортивні майданчики будуть слугувати не лише для відпочинку туристів, які також заїхали у цей день з дітворою і були приємно здивовані таким спортивним дійством, а для розвитку спортивних навичків та здорового способу життя всіх лісівників. Далі Володимир Филимонович, Роман Іванович та Юрій Васильович Гавриляк, лісничий Мигівського лісництва відкрили майданчик символічним розрізанням стрічки. І почалася гра… Навіть запекла боротьба між учасниками. Вболівальники мали змогу емоційно спостерігати за ходом змагань, в яких насправді виховується воля до перемоги, дружби і згуртованості.
Головний суддя змагань голова ВФСТ «Колос» Віталій Шитрюк, та секретар змагань депутат районної ради, підприємець Василь Гайдук оголосили результати змагань і за спільним рішенням переможцем вийшла команда Мигівського лісництва. Директор Берегометського лісмисливгоспу Володимир Фірчук вручив перехідний кубок.
Голова РДА Руслан Сенчук та голова райради Михало Андрюк щиро подякували організаторам за чудовий активний відпочинок на лісових угіддях і накреслили ряд хороших пропозицій на успішний розвиток лісового гірського туризму. Найбільшої подяки заслужив Юрій Гавриляк як лісничий, як справжній господар, як депутат обласної ради за організовану роботи щодо покращення умов для відпочинку наших туристів.
Ми переконані, що лише спільно, разом, не шукаючи проблем, а навпаки – шляхи їх вирішення, можна ще багато зробити корисного і красивого для людей. А лісівники йдуть саме таким шляхом: об’єднуючись, переможемо!

XI-та Буковинська туристична ярмарка

«Ніщо так не відкриває очі на світ    
і не розширює кругозір, як  подорожі.»
Шарліз Терон
22 травня у Чернівцях відбулася  XI-та Буковинська туристична ярмарка, участь в якій взяли 72 суб’єкти туристичної та торгово-виробничої діяльності. Державне підприємство «Берегометське лісомисливське господарство» вже другий рік поспіль заявляється на таку подію, так як в одному єдиному лісмисливгоспі на Україні діє напрямок роботи – розвиток лісового гірського туризму, як пілотний проект.
Цьогоріч підприємство окрім друкованої туристичної реклами, флаєрів, візиток, проспектів, продемонстрували продукцію магазину «Лісовичок», який розміщений на території Славецького лісництва, смт.Берегомет Це і перероблені дикоростучі (гриби, ягоди), і велика кількість різноманітного збору «Карпатського чаю», вироби з дерева, тощо. Також кондитерська фірма «Вижничанка» порадувала власною випічкою -  гуцульськими смаколиками, яких полюбляють наші відпочивальники. 
Вагому підтримку в організації виїзду делегації ДП «Берегометське ЛМГ» надав директор підприємства Володимир Фірчук. Побувавши на туристичній виставці, висловив сподівання на більш тіснішу співпрацю з туроператорами Буковини.
Відвідувачам виставки прийшла до душі інформація про відпочинок на лісових угіддях господарства у затишних і охайних «Будиночках лісника» з проходженням туристичних маршрутів (лісових фірштег), смакуванням дарами лісу, а головне – можливість оздоровитись, дихаючи цілющим чистим гірським повітрям.  
Туристичну ярмарку відкрили заступник голови ОДА Віталій Усик, Чернівецький міський голова Олексій Каспрук, голова Чернівецької обласної асоціації «Буковина туристична» Віктор Скрипник, директор Департаменту екології і туризму та ін.. Гостями виставки були представники державних туристичних структур Львівщини, Тернопільщини, Волинщини та Ів.-Франківщини. Всі учасники отримали Дипломи та поділилися кожен своїм туристичним продуктом.
Туристична галузь включає в себе 42 напрямки народного господарства будь якої держави. Це надзвичайно широкий, економічно привабливий і вигідний спектр діяльності, а головне - дуже цікавий і необхідний для європейського майбутнього нашої країни.

БУКОВИНСЬКА ТАЙСТРА

17 травня 2015 року в м.Чернівці на площі Філармонії відбувся Міжнародний фестиваль традиційного мистецтва «Буковинська тайстра». Організаторами фестивалю є - Чернівецька громадська організація «Бізнес-центр» у співпраці з Асоціацією економічного регіонального розвитку «ADER», м.Сучава, Румунія, Регіональною асоціацією по гірському сільському туризму , м.Ватра Дорней, Румунія та Міжнародною асоціацією малого та середнього бізнесу , м.Бєльці, Республіка Молдова. Даний захід здійснювався в рамках проекту MIS ETC код 1603 «Еко-Карпати: розвиток еко-бізнесу в прикордонних Карпатах, як спосіб поліпшення конкурентно-спроможності економіки», що реалізується в рамках Спільної операційної програми Румунія-Україна-Республіка Молдова.
ДП «Берегометське ЛМГ» гідно представило наш мальовничий гуцульський край: рекламною туристичною продукцією, виробами народного мистецтва та смакотою гуцульської випічки. Партерами та головними учасниками фестивалю спільно з лісомисливським господарством стали Вижницький коледж прикладного мистецтва, директор Козубовький Д.О. та кондитерська фірма «Вижничанка», п-п Беспалова Н.С.
Відвідувачі такої своєрідної ярмарки мали змогу придбати, чи оглянути виставку унікальних виробів студентів, викладачів коледжу, які тепло і професійно рекламувала завідуюча музеєм ВКПМ Ярослава Богдан. Було приємно, коли люди підходили і милувалися цими чудовими творами, а деякі пишалися, що є випускниками Вижницького тоді ще училища. Пані Ярослава також багато розповідала про різноманітну техніку виготовлення того чи іншого виробу. Багатогранні і досить складні роботи викликали особливу увагу та великий інтерес у представників Румунії та Республіки Молдова.
А що вже говорити про смачну випічку, то це краще було б покуштувати. І гості, і представники влади, і чернівчани не відходили від «солодкого» прилавку Наталії Беспалової та її помічниці Іванки. Рогаликів, трубочок, горіхових тістечок, сирника, «Вишиванку», «Гуцульського принца», тортів з чорносливом, фруктами та багато інших кулінарних шедеврів ледве вистачило усім бажаючим. Взагалі, наша Береометська «Буковинська тайстра» вмістила в себе багато корисного і потрібного, а головне – у ній було і завжди є - хороший настрій, любов і натхнення до своєї праці, повага до кожної людини. Ми старалися презентувати Вижниччину, як симбіоз різних напрямків роботи, різних сфер і зайнятості для створення одного – привабливого туристичного продукту для відпочивальників.
Проведення таких заходів конче необхідне. Адже цим фестивалем Буковина показує світові, що ми прагнемо до Європейської спільноти не на словах, а на ділі. Чернівецький міський голова О.Каспрук, заступник голови ОДА Р.Сенчук, консул Румунії в Україні, віце-прем’єр Молдови, відкриваючи Міжнародний фестиваль, несли у своїх виступах саме такий меседж. Ми повинні всіляко демонструвати свою відданість рідній землі і впевнено йти до Євросоюзу.
Берегометське лісомисливське господарство висловлює щиру вдячність організаторам фестивалю та партнерам проекту за надану можливість показати, що лісівники Буковини здатні не лише заготовляти деревину, а й розвивати лісові угіддя, впорядковувати території, облаштовувати рекреаційні місця, розробляти туристичні маршрути для того, щоб відпочивали у наших мальовничих Карпатах усі бажаючі.

Інформаційний семінар

31 березня, на базі ДП "Берегометське ЛМГ" відбувся інформаційний семінар для працівників лісового господарства Чернівецької області. Про те, як використовують рекреаційний потенціал лісів та розвивають туризм в Америці, розповідали спеціаліст відділу Федеральної служби лісів США Шейла Слемп та експерт Лісової служби США з питань рекреації на лісових територіях Ліз Клоуз.
Також досвідом роботи із буковинськими лісівниками ділилися координатор проектів і заходів програми “FORZA” Наталія Волошина та експерт з питань лісового господарства WWF Дмитро Карабчук. Цього ж дня американські лісівники зустрілися з представниками місцевої влади та власниками зелених садиб на форумі у Вижницькій районній державній адміністрації, - повідомляє прес-служба Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства.
Пані Ліз та Шейла розповіли, що в США активно розвивають лісове господарство, лісопереробку та лісовий туризм. Велику увагу приділяють останньому, що дозволяє налагоджувати контакт з громадою. У цілому, в Америці практикують різнопланове використання лісових ресурсів:
"Нашій службі трохи більше ста років. І коли ми починали, то займалися тільки заготівлею лісу, що і робимо по тепер. Однак ми змінили пріоритети, і зараз наша основна мета – це багатофункціональне і багатоцільове використання лісових ресурсів. Зараз у нас в управлінні знаходяться близько 150 об’єктів національних лісів і 20 степів, - зазначила спеціаліст відділу Федеральної служби лісів США Шейла Слемп і додала: - Я хочу передати вітання всім українським лісівникам від керівника лісової служби США. Він дуже радий, що ми маємо можливість співпрацювати з Україною".
Після ознайомлення з рекреаційним та туристичним потенціалом лісів Чернівеччини американки дійшли висновку, що в Україні є не менша, ніж в США, можливість для надання якісних туристичних послуг. А Шейла, яка родом зі штату Вірджинія, порівняла за красою Буковинські Карпати з горами Аппалачі.
Начальник Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Ковальський впевнений, що завдяки розвитку цього напряму буковинці бачитимуть роботу лісової галузі зсередини та мінятимуть свою думку про неї. Також розвиток лісового туризму на Буковині допоможе лісгоспам заробляти додаткові кошти та створити нові робочі місця.

Програма "Форза", семінар у м. Вижниця

Програма "Форза" в рамках Швейцарсько-Українського проекту розвитку лісового господарства. Представники Міжнародної програми Федеральної служби лісів Сполучених Штатів Америки є партнерами даної Програми. Ряд навчальних семінарів з питань рекреації та ровитку туризму на лісових територіях, співпраці з громадами, громадскістю та всіма зацікавленими сторонами вже були проведені в Закарпатській, Львівській, Ів.-Франківській, Волинській областях та Молдові. Ці семінари проводили висококваліфіковані спецалісти з різних частин США, а також п.Шейла Слемп, спецаліст програм в Україні та Європі відділу Міжнародних програм Лісової Служби США, яка і виявила інтерес до Буковини

Борітеся — поборете!

«Борітеся — поборете!
Вам бог помагає!
За вас правда, за вас слава
І воля святая!»
        Т.Г.Шевченко
 
Представники трудового колек тиву ДП «Берегометське ЛМГ» взяли участь в районному марафоні «Мобілізаційні читання» творів Тараса Шевченка, присвячених 201 річниці від дня його народження.
10 березня, у весняну сонячну днину, біля пам’ятника кобзарю в смт. Берегомет зібралися і діти і дорослі аби вшанувати велич, талант українського поета, художника, пророка Т.Шевченка. Немає байудужих, напевно, людей, і в Україні, і в світі до творчості Тараса, до його вічно живої поезії, до його погляду в сьогодення.
Працівники лісгоспу теж не залишились осторонь цієї знаменної події. Поклавши квіти до підніжжя пам’ятника, спільно з учнями шкіл селища, громадськістю, представниками районної та місцевої влади віддали шану пам’яті великому українцю.
Захід проходив в атмосфері патріотизму і великого болю за Україну. Бажаючі читали уривки з творів Шевченка, вихованці берегометської школи мистецтв виконували пісенні твори на слова Кобзаря. Ведучі свята, учасники художньої самодіяльності Будинку культури були окрасою дійства. Селищний голова запрошував до слова гостей та воїнів АТО, які висловлювали вдячність громаді селища за підтримку. Настоятель св. Юріївської церкви Київського патріархату протоієрей Степан поблагословив присутніх і побажав миру.
Цього ж дня організовувалась поїздка в зону АТО бійців загону «Айдар», представницею якого є наша односельчанка Міла Перепелиця. Вона побажала всім бути справжніми українцями. Працівники ДП «Берегометське ЛМГ», спільно з громадськістю селища долучилися до допомоги у відправці військовим на Схід. Хай їм Бог помагає!
…Сини мої, гайдамаки! 
Світ широкий, воля,— 
Ідіть, сини, погуляйте, 
Пошукайте долі. 
Сини мої невеликі, 
Нерозумні діти, 
Хто вас щиро без матері 
Привітає в світі? 
Сини мої! орли мої! 
Летіть в Україну,— 
Хоч і лихо зустрінеться, 
Так не на чужині…
Т.Г.Шевченко

Було весело і радісно на душі

Кожен з нас з нетерпінням чекав зустрічі Новорічно - Різдвяних свят, щоб попросити   новонародженого Ісусика принести мир і злагоду у нашу велику родину, на нашу Україну. Працівники лісмисливгоспу упродовж усього 2014 року наполегливо трудились, виконуючи поставлені виробничі завдання та збагачуючи рідну країну. А ще вони з тривогою у серці спостерігають за подіями на Сході країни, окремі  наші працівники самі є учасниками АТО.
Інші ж прагнуть хоч якось допомогти нашим воїнам, співпрацюючи з волонтерами, збирають кошти і необхідні  речі та продукти..
Отож напередодні таких врочистих свят до трудівників завітали місцеві школярі, щоб подякувати їм за ударну працю та побажати усім нам у Новому році ще кращих результатів та спокою нашій державі. У всіх конторах лісництв та адмінуправлінні лунали щедрівки та новорічні пісні. Це свідчить про те, що наші діти є дуже талановитими  і гідні кращого та заможнішого життя. 
Дуже сподобався присутнім виступ шкільної команди КВК НВК «Берегометська гімназія» /керівник А.Запаранюк/, яка є неодноразовим переможцем різних конкурсів і змагань. А її учасниця Марічка Боднарюк, дочка нашого працівника, зачарувала усіх своїм прекрасним голосом.
Трохи повеселившись, лісівники радо приступили до своєї буденної праці, взявши на 2015 рік нові, підвищені плани і зобов’язання.