тел/факс (0372) 54-07-55


ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


НОВИНИ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

31.07.2020

Василь ГОНЧАР: керівникам держлісгоспів області необхідно покращити роботу з охорони лісу та догляду за молодими насадженнями

Вперше з початку обмежувальних заходів лісівники Буковини зібрались разом в одній залі, щоб проаналізувати виробничі питання, – підбити підсумки господарсько-фінансової діяльності підприємств за І півріччя 2020 року.

 

В ході наради розглянуті підсумки діяльності держпідприємств за перші шість місяців року, проаналізовано стан лісовідновлення, охорони лісу від незаконних рубок та пожеж, електронного обліку деревини та окреслено завдання на 3-й квартал 2020 року.

Як зазначив начальник Чернівецького ОУЛМГ Василь ГОНЧАР, відкоригувала показники діяльності економічна криза. Нині вже більша частина лісогосподарств області працюють на повну потужність. Відтак державними лісогосподарськими підприємствами Буковини впродовж 6 місяців вироблено продукції на суму 289 млн. грн., що становить 82 % показника 2019 року. Обсяг реалізованої продукції за січень-червень 2020 року склав 249 млн. грн. і зменшився порівняно з відповідним періодом минулого року на 11,5%.

Як показує аналіз фінансово-господарської діяльності підприємств, на ведення лісового та мисливського господарства за 6 місяців 2020 року було спрямовано 51 млн. грн, при цьому, фінансування 1 гектару лісфонду за рахунок власних коштів по управлінню становить 218,1 грн.

«Не дивлячись на погіршення фінансового стану, підприємствами лісової галузі області впродовж першого півріччя 2020 року проведено заходи з відтворення лісів на площі 1400 га, що складає 106 відсотків від запланованих 1321 га», - повідомив Начальник Чернівецького ОУЛМГ Василь ГОНЧАР.

Із загального обсягу в державному лісовому фонді відновлено лісів шляхом посадки та посіву лісових культур на площі 339 га, при завданні - 300 га та природним поновленням лісу на площі 1059 га, при завданні -1020 га. З метою забезпечення принципу розширеного лісовідтворення, на нелісових землях державного лісового фонду було створено 1 га нових лісів.

За результатами розгляду питань Начальник Чернівецького облуправління Василь ГОНЧАР дав доручення структурним підрозділам управління перевірити витрати на перевезення деревини з лісу власним та найманим транспорту у ряду підприємств області. Лісгоспи, що не виконали впродовж півріччя заплановані роботи по догляду за молодими лісовими насадженнями, зобов’язано у найкоротші строки виправити ситуацію.

Крім того, надано доручення покращити якість охорони лісу від пожеж та незаконних рубок, вказати на доцільність перебування на посадах осіб, що допустили значні лісопорушення, або ж не встановили винних.

Серед інших, Начальник Чернівецького облуправління Василь ГОНЧАР виокремив негативні показники фінансово-господарської діяльності ДП «Хотинське лісове господарство», де за останні шість місяців нарощено більше 2 млн. кредиторської заборгованості. Директора цього підприємства та ще кількох буде заслухано на черговому засіданні колегії управління.

Пресслужба Чернівецького ОУЛМГ