тел/факс (0372) 54-07-55


ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


НОВИНИ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

30.07.2020

Лісівники Буковини з початку року виявили 29 випадків крадіжки деревини з лісу

За перше півріччя нинішнього року державною лісовою охороною Чернівецької області зафіксовано 29 випадків незаконних порубок лісу у держлісфонді. Обсяг самовільно зрубленої деревини становить 224 куб. м. «Чорні лісоруби» заподіяли шкоди державі у сумі 1 мільйон 636 тис. грн.

Прикро, але державній лісовій охороні не вдалося виявити правопорушників у 16 випадках.

Сплачено правопорушниками добровільно 77 тис. грн. заподіяної шкоди та адміністративних штрафів. Для подальшого розслідування і встановлення порушників в органи прокуратури та Національної поліції передано 21 справу.

Чернівецьке обласне управління лісового і мисливського господарства нагадує, що відповідно до діючого в Україні законодавства, незаконна порубка полягає у рубці дерев та чагарників без спеціального дозволу або з порушенням встановлених правил рубки. За незаконну порубку, пошкодження та знищення лісових культур відповідно до статті 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено адміністративну відповідальність у вигляді накладення на правопорушника штрафу у розмірі від 510 до 1020 гривень.

Окрім цього, відповідно до статті 68 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" особа, що винна у незаконній рубці дерев, окрім адміністративної відповідальності у вигляді накладення штрафу зобов’язана також відшкодувати збитки, що були заподіянаі внаслідок незаконної рубки.

Пресслужба Чернівецького ОУЛМГ