тел/факс (0372) 54-07-55


ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


НОВИНИ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

22.07.2020

Перший цьогорічний мед вже продається в магазині «Лісовичок».

ДП «Сокирянське лісове господарство» провело викачку першого цьогорічного лісового меду. Всього заготовили 300 літрів цінного продукту.

«Весняного меду в нас цього року не було. Одна з головних причин - несприятлива для бджільництва холодна та дощова погода. Де ж буде той весняний мед у нашій місцевості, як теплі дні можна було порахувати на пальцях? В таку погоду бджоли майже не працюють. Тож перший мед цього року качаємо у липні», - розповідає пасічник Ломачинецького лісництва Олександр Цуркан.

Викачка меду, продовжує Олександр, є досить відповідальним процесом. Попередньо оглядаєм корпуси з медовими рамками. З вулика для відкачування відбираємо лише зрілі стільники, потім пасічним ножем знімаємо запечатані стільники.

Відтак підготовлюємо медогонку до медозбору. Стільники з медом встановлюємо в касети медогонки. Рукоятку медогонки спочатку обертаємо повільно, поступово збільшуючи швидкість. Відкачувати відразу весь мед з обох сторін сотів не слід, так як під впливом сили тяжіння вони можуть зламатися.

Опісля відкачаний мед зливаємо через кран, у попередньо підготовлену ємність, на яку прикріпили решітку-фільтр. Кілька днів мед відстоявся, після чого лісівники розлили у меншу тару і передали в магазин «Лісовичок» на реалізацію.

Всього заготовили 300 літрів цілющого лісового продукту. Всі бажаючі можуть придбати сокирянський лісовий мед за ціною 100 грн за 1 літр. У вартість вже враховано ціну скляної тари.

Пресслужба ДП «Cокирянське лісове господарство»