тел/факс (0372) 54-07-55


ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


НОВИНИ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

15.07.2020

З вини людей стається три з чотирьох лісових пожежі!!!

Нинішнього року, як ніколи, систематично виникають масштабні лісові пожежі в Україні. Після лісів Чорнобильскої зони та Житомирщини стихія вирувала і соснових насадженнях Луганщини. Всього ж у 2020 було зафіксовано майже 1655 випадків горіння лісових масивів.

Лісові пожежі набули розмаху загального екологічного лиха. Червоний півень випалює ліси, забруднюючи при цьому повітря, знищує екосистеми та, нерідко, житлові будинки, наражає на небезпеку людей. Відтак держава несе колосальні збитки.

На щастя, нинішнього року на Буковині пожеж на території держлісфонду підпорядкованих підприємств не зафіксовано. І, безперечно, в цьому заслуга злагодженої взаємодії влади, лісової охорони та рятувальників. У краї постійно і планомірно проводиться профілактична робота в цьому напрямі, а лісогосподарські підприємства вчасно і якісно провели всі заплановані заходи для мінімізації ризиків.

За офіційною статистикою, з вини населення в Україні нинішнього року сталося аж 1243 лісових пожежі, а це 77 % від загальної кількості.

Відтак Чернівецьке обласне управління лісового і мисливського господарства вчергове звертається до населення з проханням дотримуватись елементарних правил пожежної безпеки в лісових масивах:

- Не заїжджайте безпосередньо у ліс автомобілями;

- Відпочивайте лише у спеціальних лісових зонах відпочинку, не розводьте багаття у лісі, окрім призначених для вогнищ місць;

- Якщо вогонь розпалено, то для недопущення поширення полум’я та виникнення пожежі, обкопайте його земляним рівчаком;

- Намагайтесь не палити в лісі, не кидати недопалки на землю; - Не створюйте смітників у лісі, тим більше, не підпалюйте їх;

- Ні в якому разі не випалюйте суху рослинність на землях лісового фонду та господарських, що знаходяться поруч з лісом.

При виникненні пожежі обов’язково повідомляйте за номером 101, а також працівників лісової охорони державних лісогосподарських підприємств краю.

Довідково.

За перше півріччя 2020 року з метою попередження лісових пожеж підприємствами Буковини влаштовано 109 км мінералізованих смуг, проведено догляд за ними в обсязі 267 км.

У лісових масивах вздовж доріг загального користування та у місцях відпочинку населення виставлено 230 аншлагів, панно, плакатів на протипожежну тематику. У ЗМІ оприлюднені 72 статті та виступи, проведено 392 лекції та бесіди про дотримання вимог пожежної безпеки в лісах. Перекрито 270 позапланових доріг у держлісфонді.

Проведено 767 рейдів щодо дотримання вимог Правил пожежної безпеки в лісах України, до адміністративної відповідальності притягнуто 4 правопорушників на суму 2 тис. гривень.

Пресслужба Чернівецького ОУЛМГ