тел/факс (0372) 54-07-55


ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


НОВИНИ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

08.07.2020

Василь Гончар: вся деревина яка зберігається, або транспортується територією області, має бути маркована.

Ще у з початку 2019 року для удосконалення системи охорони, моніторингу та контролю руху лісопродукції всі без виключення підприємства Чернівецького обласного управління лісового і мисливського господарства впровадили систему електронного обліку деревини.

Нині в режимі онлайн можна відслідковувати будь-яку заготівлю деревини, а також спостерігати за рухом лісопродукції від заготівлі до реалізації у споживача.

Сам процес маркування починається ще на місці заготівлі деревини, в лісі. Зрізані дерева сортують за різновидами, розмірами та діаметром.

Після цього лісівники фіксують унікальний номер бирки, а також сорт, довжину, діаметр колоди, місце заготівлі в кишеньковий персональний комп’ютер. Потім ці дані передає в бухгалтерський та управлінський облік.

«Після реєстрації бирку зі стійкого пластику кріплять на колоду та роздруковують товарно-транспортну накладну на відвантажену деревину. Маркувальна бирка з індивідуальним штрих-кодом, серією та номером прикріплюється спеціалістами на кінець колоди. Після офіційної заяви про маркування уся зрізана деревина, не помічена в такий спосіб, вважається краденою", - розповів начальник Чернівецького обласного управління лісового і мисливського господарства Василь Гончар.

Марковану деревину можна перевірити на сайті Державного агентства лісових ресурсів України www.ukrforest.com/check

Відтак днями завдяки допису у соцмережах та широкому розголосу у ЗМІ правоохоронці зашкодили ймовірній крадіжці деревини. Так було розповсюджено фото заготовленої деревини та наповнений нею транспортний засіб на території національного природнього парку "Вижницький" в селі Лопушна Вижницького району. Працівники поліції нині встановлюють причетних осіб та всі факти.

Чернівецьке обласне управління лісового і мисливського господарства просить громадян у разі, якщо деревина, що транспортується, або зберігається на території Чернівецької області не містить бирки, або номер маркера не підтверджено на онлайнсервісі, необхідно повідомляти лісівників області, правоохоронців, або ж телефонувати на гарячу лінію Державного агентства лісових ресурсів за телефоном +38 (044) 235 77 24.

 

Пресслужба Чернівецьке ОУЛМГ