тел/факс (0372) 54-07-55


ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


НОВИНИ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

07.07.2020

Першочергове завдання лісівників– плекати ліс.

Працівники лісового господарства завжди відзначалися працелюбністю, адже в лісівничій професії потрібно викладатися фізично на всі 100 відсотків. Потрібно все зробити вчасно, виконувати планові завдання.

В обході № 4 Новоселицького лісництва, яке входить до складу ДП «Хотинський лісгосп», весною 2018 року було створено тимчасовий розсадник на площі 0,5 га. (Всього в лісгоспі налічується 5 лісових розсадників) Обхід закріплено за майстром лісу Жерновей Валерієм Федоровичем, під керівництво якого вже 25 років проводяться якісно всі види робіт, пов»язані з вирощуванням посадкового матеріалу, відтворенням лісів, їх охороною, захистом лісу та проведенням всіх лісівничих заходів. Про таких кажуть коротко: людина на своєму службовому місці.

За минулий рік для забезпечення лісокультурних робіт на розсаднику вирощено 35 тисяч штук сіянців дуба звичайного, дуба червоного та клена-явора.

За час їх вирощування проводились догляди, а проведення якісних і вчасних доглядів – це стійкість сіянців до кліматичних умов, швидкість росту, що призводить до економії на доглядах за лісовими культурами. В обході № 4 майстра лісу Жерновей В.Ф. проводяться також догляди за лісовими культурами 2016-2020 рр. на площі майже 10,0 га з додержанням агротехніки вирощування лісових культур. Лісові культури в обході доглянуті вчасно та якісно, що гарантує їх високу приживлюваність.

Восени 2019 року висіяно в розсадник насіння дуба звичайного та клена-явора. За посівами проводяться догляди, з яких буде вирощено 40 тисяч штук сіянців для створення майбутнього лісу.

Якщо не любиш ліс, не вмієш спілкуватися з природою, людьми, які в тебе працюють, то лісівником не будеш. Лісівник – це не просто обов’язок, професія, це ще й покликання», – впевнений Валерій Федорович.

 

Пресслужба ДП «Хотинський лісгосп»