тел/факс (0372) 54-07-55


ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


НОВИНИ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

06.07.2020

Лісництво зі столітньою історією та молодим колективом.

У лісі, поряд з селом Іванівці Кельменецького району, вже понад століття функціонує однойменне лісництво. Як структурний підрозділ, воно було засноване ще у 1919 році, під час румунської окупації нашого краю, та було підпорядковане 1-ій Кишинівській окружній лісовій дирекції.

Цікаво, що до 1959 року лісництво іменувалось - Яноуцьким, і лише потім отримало нинішню назву.

Нині Іванівецьке лісництво загальною площею 3210 га входить до складу ДП «Сокирянське лісове господарство», а понад десять років його очолює досвідчений фахівець - Микола ГРИНЬКО.

Територія лісництва розділена на 2 майстерські дільниці, 8 обходів. Однак , візитною карткою його насправді є базисний лісовий розсадник, який був закладений ще у 1965 році.

Загальна площа розсадника - 22 га, наразі тут дбайливі руки лісівників вирощують не тільки сіянці для відтворення лісів, а також і декоративні рослини.

Мало хто знає, що у посівному відділенні розсадника постійно вирощується близько 150 тисяч штук сіянців головних лісоутворюючих порід (дуба звичайного і червоного, клена- явора, ясена звичайного, липи дрібнолистої).

В той же час у шкільному відділенні доглядають близько 70 тисяч саджанців декоративних порід, а саме: туї, ялівця, ялинки різних форм, самшиту вічнозеленого, катальпа бігонієвидної, магнолії.

В той же час у шкільному відділенні доглядають близько 70 тисяч саджанців декоративних порід, а саме: туї, ялівця, ялинки різних форм, самшиту вічнозеленого, катальпа бігонієвидної, магнолії.

Іванівецькі лісівники постійно дбають і про дозвілля місцевих жителів. Затишні та прибрані рекреаційні місця, облаштовані ними поряд з розсадником, при в’їзді у село Іванівці та на території урочища «Новоселиця».

Чисельність працівників лісництва коливається в залежності від сезону. Якщо в зимню пору року тут працюють близько 26 спеціалістів, то з потеплінням чисельність їх збільшується до 40. Незважаючи на поважний вік, лісництво націлене на майбутнє: у колективі багато перспективної молоді, яка постійно вдосконалюється сама і допомагає старшим.

 

Пресслужба ДП "Сокирянське лісове господарство"