тел/факс (0372) 54-07-55


ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


НОВИНИ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

02.07.2020

Чернівецькі медики прибирали сміття у лісі на Мигівщині.

Наші чудові карпатські ліси - це унікальні місця гармонії, відпочинку та спокою. Саме сюди ми приходимо, аби відпочити душею, подихати чистим повітрям, насолодитися співом пташок і шелестом листя, помилуватися красою.

Але не завжди наші уявлення співпадають з реальністю, бо є такі "відпочивальники", які хоч і знають, що сміття після себе необхідно прибирати, та, на жаль, цього не роблять. А те сміття не зникає ж безслідно. Його прибирають, і на жаль, зовсім не ті, хто смітить!

Нині дедалі популярнішим у світі та Україні стає екологічне волонтерство. Це добровільна діяльність, спрямована на збереження навколишнього середовища та вирішення екологічних проблем. Таке волонтерство розвинуте майже у всіх країнах та зазвичай створюється за ініціативи самих громадян.

Днями саме до таких волонтерських справ долучилися працівники центру сімейної стоматологічної допомоги «СТЕММА» з м. Чернівці, які приїхали у Мигово не тільки на відпочинок, а, насамперед, вирішили прибрати лісові угіддя. Доки одні нарікають на засмічення лісів, інші, як от ці симпатичні юнаки та дівчата, озброївшись рукавичками та сміттєвими пакетами, за кілька годи зібрали величезну гору сміття/ на фото видно масштаби зробленої роботи/. І пройшли вони не малий шлях - від туристичного комплексу « Мигово» до урочища «Тоненьке», а це понад 7 кілометрів. Потім це сміття працівники лісництва вивезли на стіттєзвалище.

Лісничий Мигівського лісництва Василь Гавриляк щиро подякував волонтерам за добру справу та наголосив, що соромно не прибирати після себе, засмічувати природу. Ті, хто так роблять, мало схожі на людей. А прибирати за іншими не соромно, що й підтвердили наші міські гості. Вони ж відповіли: ми прибираємо не за кимось, а прибираємо для себе – щоб наша природа була чистою, щоб тут було приємно гуляти і відпочивати, щоб ще не раз хотілось приїхати сюди.

Тому вкотре наші лісівники звертаються до громадян: лісові масиви – це природна рекреація в наших населених пунктах. За складної ситуації з забрудненням довкілля, здоров‘я лісу рівнозначне нашому здоров‘ю. Відпочиваючи в ньому, не залишайте сміття і не паліть багаття. Наслідки пожеж у Чорнобильській зоні та на Житомирщині переконують, що ліс займається легко, а гасити його вкрай важко.

Отож будьмо всі пильними, обережними та акуратними!

 

Пресслужба ДП «Берегометське ЛМГ»