тел/факс (0372) 54-07-55


ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


НОВИНИ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

01.07.2020

Лісгоспи Буковини не мають жодного відношення до деревини, що експортується за кордон.

Нещодавно у соцмережах набуло не абиякого розголосу і обговорення відео з вивозом лісу в Чернівецькій області. Так місцеві жителі зафільмували дев’ятнадцять вагонів, які рухалися по території області, і були заповнені деревиною.

У соцмережах люди активно критикували побачене. Воно і не дивно, адже в області навіть ще не закінчили відновлювальні роботи після червневого паводку.

Офіційно повідомляємо, що жодне з державних підприємств лісової галузі Буковини не має відношення до деревини, яка була у вагонах.

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до Закону України "Про особливості державного регулювання діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, пов’язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів" щодо тимчасової заборони експорту лісоматеріалів у необробленому вигляді» від 9 квітня 2015 року тимчасово, строком на 10 років, забороняється вивезення за межі митної території України в митному режимі експорту лісоматеріалів необроблених деревних порід, крім сосни, - з 1 листопада 2015 року, а сосни - з 1 січня 2017 року.

Відповідно жодне з державних підприємств лісової галузі Чернівецької області не може і не проводить реалізацію за межі держави ділової деревини в необробленому вигляді, простіше кажучи, – лісу-кругляку.

Через територію Чернівецької області проходять транзитні маршрути, в тому числі, залізничні, до Румунії. Скоріш за все, лісоматеріали, що були зафільмовані у Чернівцях, перевозились транзитом з республіки Білорусь до сусідньої держави.

Вичерпну інформацію щодо відправника лісоматеріалів та напрямку їх руху, на нашу думку, можуть надати у Львівській залізниці та Буковинській митниці.

Пресслужба Чернівецького ОУЛМГ