тел/факс (0372) 54-07-55


ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


НОВИНИ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

01.07.2020

У Новоселиччині козуль врятували …. мисливці.

Голова Новоселицької РО УТМР Андрій Куку разом з мисливцями Костичанської первинної організації виловили з води 14 козуль, які не могли вилізти самотужки. Тварин випустили у безпечному місці неподалік.

Днями паводок застав зненацька не лише людей, а й диких тварин. Велика вода виходила з берегів, затоплюючи все нові й нові території. Поряд з селом Костичани Новоселицького району річка Прут взяла в полон стадо козуль. Ландшафт цієї місцевості такий, що перша вода підступно оточує частину заплави, ніби створюючи рятівний острівець. Втім, наступні притоки поглинають урочище повністю.

Рятуючись, молоді тварини збились в кучу, панічно шукали вихід з пастки. Втім, природа була невблаганна. Хтозна, чи залишились б живими тварини, якби не професійні та оперативні дії місцевих мисливців.

Члени Костичанської первинної організації Новоселицької РО УТМР за допомогою власних плавзасобів, іноді впав, впродовж цілого дня рятували тварину за твариною. Козулі були знесилені та налякані.

«Маючи досвід повені 2008 року, я разом з кількома однодумцями відразу після того, як почав підніматись рівень води в Пруті, заступили на чергування поряд із заплавою у Костичанах. Ми знали, що може затопити диких тварин. Виглядали козуль у бінокль. Відтак намагались швидко одну за одною врятувати. Одне козеня довелось навіть «відбивати» у місцевих жителів. Всі тварини молоді, цьогорічні» - ділився враженнями від рятувальної операції голова Новоселицької РО УТМР Андрій Куку.

Козуль випустили неподалік у лісі. Всі вони почуваються добре.

Відтак мисливці Новоселиччини довели на практиці, що чуйно ставляться до тварин. Вони поважають право на життя дикого звіра і готові їх захищати від будь-якої загрози.

Пресслужба Чернівецького ОУЛМГ