тел/факс (0372) 54-07-55


ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


НОВИНИ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

24.06.2020

У Новодністровської міськради немає повноважень для встановлення режиму в'їзду транспортних засобів у лісові масиви на території Ломачинецького лісництва.

За останні кілька тижнів до ДП "Сокирянське лісове господарство" з приводу встановлення шлагбауму у кварталі 16 Ломачинецького лісництва надійшли 11 звернень: одне – від громадської організації, по два запити - від депутатів та секретаря Новодністровської міської ради, шість – від жителів м. Новодністровськ. Причому жодного звернення немає від жителів с.Ломачинці.

Окремо хотіли б виділити листи, які підписані посадовими особами Новодністровської міської ради. В цих документах не лише перевищено повноваження ради, а їх зміст виходить за межі здорового глузду. Цілком закономірно постає питання про фахову відповідність цих посадових осіб.

Якщо у листі від 16 червня Наталія ЦИМБАЛЮК просить надати «інформацію та підтверджуючі документи, які стали підставою обмежень безперешкодного доступу громадян до прибережної смуги», то у наступному посланні посадовиця без будь-яких пояснень вже «вимагає демонтувати шлагбаум та прибрати насипи скелі, що стали перешкодою до транзитного проїзду мешканцями Новодністровської ОТГ до прибережної зони річки Дністер».

Відтак, ще раз змушені повідомити.

Шлагбаум встановлений ДП "Сокирянське лісове господарство" із настанням пожежонебезпечного періоду у лісах у кварталі 16 Ломачинецького лісництва правомірно. Вказана лісова дорога, яка на даний час перекрита шлагбаумом, не веде до жодних будівель, споруд, баз відпочинку, облаштованих пляжів тощо, а тому не є транзитною.

Пункт 3.1.2 Правил пожежної безпеки в лісах України забороняє впродовж пожежонебезпечного періоду заїзд на територію лісового фонду транспортних засобів та інших механізмів.

Розміщення даного шлагбауму на території державного лісового фонду не обмежує свободу пересування громадян, оскільки не заважає пішому проходу вглиб лісового масиву, у т.ч. до берега Дністровського водосховища.

ДП "Сокирянське лісове господарство" є постійним лісокористувачем на території Кельменецького, Сокирянського районів та м. Новодністровськ. Відповідно до Закону постійні лісокористувачі зобов'язані, у тому числі, і забезпечувати охорону лісових насаджень, вживати інші заходи відповідно до законодавства на основі принципів сталого розвитку.

Згідно зі ст. 33 Лісового кодексу України, сільські, селищні, міські ради у сфері лісових відносин на відповідній території розпоряджаються виключно земельними лісовими ділянками, що перебувають у комунальній власності, в межах сіл, селищ, міст.

Ні ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» ні інші нормативні акти не наділили Новодністровську міську раду повноваженнями щодо встановлення режиму в'їзду транспортних засобів у лісові масиви під час пожежонебезпечного періоду. Даний порядок регулюється виключно Правилами пожежної безпеки в лісах України, який такий заїзд забороняє.

 

Пресслужба ДП «Сокирянське лісове господарство»