тел/факс (0372) 54-07-55


ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


НОВИНИ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

22.06.2020

Ліс – то домівка бджіл.

 На території нашого Мигівського лісництва  є пасіка, де заготовляють цілющий продукт – лісовий мед. Згідно проведеної весняної ревізії там налічується   60  бджолосімей. Наразі на пасіці  уже проводиться викачка меду. Ось уже протягом 18 років цією корисною справою займається  Микола Колісник.

Він відзначає, що саме різноманіття лісових трав та цвіту дерев забезпечує хороший медозбір. Лісовий мед має досить цілющі та смакові властивості, він екологічно чистий та містить багато різнотрав’я. Фахівці відносять цей солодкий продукт до елітних сортів. Регулярне вживання такого меду сприяє позбавленню від багатьох недуг і зміцненню здоров’я. Але саме травневий мед вважається найкорисніший, тому що бджоли збирають пилок із кульбаби, мати-й-мачухи, верби, квіток багатьох видів рослин. У більшості це суміш, яка утворюється при збиранні краплинок з кількох рівних медоносів, що одночасно цвітуть поблизу пасіки. Такий змішаний бджолами продукт називають збірним, або поліфлорним медом, а коли у вулик надходить нектар майже з однієї медоносної рослини, його називають монофлорним. В Україні поширені сорти монофлорного меду з гречки, липи, соняшника, еспарцету, конюшини, буркуну, білої акації, ріпака та інших рослин. Кожний має своєрідний смак, колір, відрізняється вмістом цілого ряду речовин, проте за хімічним складом всі сорти квіткового меду дуже близькі.

Директор лісомисливгоспу Р.Максимчук теж підтримує традиції розвитку бджільництва на нашому підприємстві. Дбає про розвиток бджільництва і лісничий Мигівського лісництва В.Гавриляк.

Побувавши на лісовій пасіці, можна сказати, що це місце з особливою аурою, де немає поспіху. Люди, які працюють на пасіці, – добрі і щирі, адже бджоли ніколи не підпускають до своїх домівок тих, у кого злі помисли.

Пресслужба ДП "Берегометське ЛМГ"