тел/факс (0372) 54-07-55


ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


НОВИНИ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

18.06.2020

Нам всім необхідно вчитись відпочивати, не завдаючи шкоди лісу.

Завітайте до красеня-лісу, як друзі. З чистими думками і добрими помислами. І не створюйте довкола нашого зеленого друга таку атмосферу бруду і власних амбіцій… Невже немає на чому піаритись деяким «діячам», аж на діяльності лісівників вирішили «конструювати собі п’єдестал?»

Сотні людей, які полюбляють «тихе полювання», щодня поспішають до лісових масивів, а особливо – поблизу Ломачинець. Адже це – край білого гриба, який уже порадував першими урожаями боровика і підосиновика. Один одному передають, як побували на збиранні грибів, виставляють фото у соцмережах. Таким людям не заважають якісь перепони, а от іншим – одне на думці – принизити, образити лісівників, та ще й оббрехати, порушуючи законодавчі норми.

«Золотою порою» називають літо. І не тільки тому, що воно сповнене сонця та світла. Літо – це час відпусток та відпочинку. На Сокирянщині традиційно з потеплінням до мальовничих берегів Дністра направляються колони автомобілів з відпочиваючими. Кожен обирає собі місце біля води за смаком чи можливостями, зі зручностями, або ж подалі від оточуючих, у прибережних лісах. Втім, далеко не всі усвідомлюють, що своїми необдуманими діями можуть завдати шкоду довкіллю. Звичайно, найбільша і головна проблема - це сміття.

Втім, необережне поводження з вогнем, або ж безперешкодне пересування автотранспортом теж може завдати непоправної шкоди. Адже у траві і в лісовій підстилці мешкає багато маленьких тварин, яких можна ненавмисно розчавити. Крім того, від ходьби ущільнюється ґрунт, оголяється коріння дерев, гинуть рідкісні рослини. Тож, за можливості, необхідно якомога менше пересуватись автотранспортом, тим більше, що цього вимагають Правила пожежної безпеки.

На Сокирнщині ж група осіб зовсім іншої думки – для них пройти кілька десятків метрів до місця відпочинку - це недопустимо. Причому, люди, які називають себе активістами, або ж борцями за права місцевих, всіляко перекручують факти, звинувачують лісівників у перевищенні повноважень та неправомірних діях, до того ж, погрожують нищити державне майно.

 

«Каменем спотикання» став шлагбаум, що перекриває лісову дорогу в урочищі «Вишневе» в с.Ломачинці, встановлений лісовою охороною ДП «Сокирянське лісове господарство».

Дивно, що сприяють їм у розповсюдженні дезінформації кілька ЗМІ, які, попираючи правила журналістики, висвітлюють даний «штучний конфлікт» однобоко та необ’єктивно.

Державне підприємство «Сокирянське лісове господарство», як постійний користувач, зобов’язане здійснювати охорону відомчих лісів від пожеж, незаконних рубок. Відтак лісівники Сокирянщини намагаються вберегти ліс та створити комфортні умови для відпочинку місцевих жителів.

У свою чергу, лісівники просять всіх відпочиваючих поважати природу та працівників лісу. Не потрібно влаштовувати мітинги та ображати захисників природи, або ж шкодити державне майно. Всі неузгодженості повинні вирішуватись цивілізованим шляхом. Можливо, саме цей шлагбаум стане перепоною для стихії, а якщо кожен змінить себе, то зміниться і поведінка всього суспільства. Такі ж шлагбауми є і в інших місцях, але – поруч – прохід до лісу, до води – і нарікань немає. А саме цей шлагбаум у Ломачинцях став «притчею во язицех», така надумана тема для роздування конфліктів і непорозумінь. А зайдіть до цього питання з бажанням вирішити все справедливо і чесно. І тоді шлагбаум нікому не буде нічого винен.

Що первинне – забруднене довкілля, чи брудна душа?

 

Пресслужба ДП "Сокирянське лісове господарство"