тел/факс (0372) 54-07-55


ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


НОВИНИ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

12.06.2020

Найкращий господар в лісі – Природа!

Невід’ємною частиною лісогосподарської діяльності є відновлення лісів. У лісовій термінології існує два поняття – лісовідновлення та лісорозведення. Якщо ліс висадити на ділянках раніше ним протягом довго періоду не зайнятій, то ми назвемо цей процес лісорозведення. Якщо ж створювати ліси на ділянках, на яких він зростав – лісовідновлення.

Лісівниками Буковини давно практикуються несуцільні способи рубок, що дозволяють мінімізувати негативний екологічний вплив від господарської діяльності. Найбільшого поширення, зокрема в лісах Сторожинеччини, набули двох прийомні рівномірно-поступові рубання, що дозволяють проводити рубку з інтервалами між прийомами у кілька років. За цей час, як показує практика, вдається досягнути якісного, життєздатного природного поновлення головних порід у достатній кількості. Природне поновлення насіннєвого походження має ряд переваг над лісовими культурами. Рослинам не потрібний час на адаптацію до нових умов, що прискорює термін змикання кронами, окрім того ліси природного походження більш стійкі до несприятливих природних факторів, шкідників і хвороб лісу.

В останні роки у ДП «Сторожинецький лісгосп» існує стійка тенденція до зменшення площ запроектованих під лісові культури, при цьому зростає частка ділянок з природним поновленням. В цьому році вона становить 98%, що мабуть один із найвищих показників в Україні. Таких результатів можливо досягти завдяки правильному використанню невичерпного потенціалу природи. У наших лісах зростають в основному буки і ялиці, що гарно поновлюються природним шляхом, але також вдається так відновити і дубові насадження.

 

Пресслужба ДП «Чернівецьке лісове господарство»