тел/факс (0372) 54-07-55


ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


НОВИНИ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

04.06.2020

Дугласія зелена для лісів майбутнього.

Вирощувати ліси слід із врахуванням змін клімату, в результаті яких змінюються ареали зростання деревних порід, а також режими, типи, інтенсивність і частота впливу на ліс різних пошкоджуючих чинників - комах, хвороб, пожеж та ін. Такі явища мають циклічний характер, тому періодично ми спостерігаємо випадання та відмирання різних деревних порід - ялини, дуба, сосни, берези та конкретно в даний час ясена.

Зважаючи на це, важливим завданням для лісівників є введення біологічно стійких та продуктивних порід-інтродуцентів в лісові культури, які зможуть замінити більш вразливі породи.

В ДП “Чернівецьке ЛГ” чудовим прикладом такої роботи свідчать різновікові насадження модрини європейської. А в цьому році в Оршівському розсаднику висіяли насіння дугласії зеленої у касети для вирощування сіянців із закритою кореневою системою. В подальшому сіянці дугласії вводитимуть в лісові культури. Частину також планується вирощувати в контейнерах, як новорічні ялинки, оскільки дана порода має гарну форму крони.

Дугласія зелена, вона ж псевдотсуга Мензиса, є ендемічним видом тихоокеанського узбережжя Північної Америки. Наукові дослідження свідчать, що найвищою продуктивністю в Україні відзначаються мішані насадження дугласії із буком, ялицею, модриною в умовах С2 - С3, D2 - D3, які переважають в Чернівецькому лісгоспі. Запас дугласії перевищує ту ж модрину на 20% - 50%. Вона практично не пошкоджується шкідниками та хворобами, стійка проти вітровалів та вітроломів. Все це є вагомими чинниками для того, щоб доповнити перелік основних лісоутворюючих порід лісгоспу дугласією.

Пресслужба ДП "Чернівецьке ЛГ"