тел/факс (0372) 54-07-55


ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


НОВИНИ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

02.06.2020

Товариство лісівників України відзначає 30-ти річчя.

Всеукраїнська громадська організація «Товариство лісівників України» була заснована ще до здобуття Україною незалежності з метою мобілізації сил громадськості на захист лісу від виснаження надмірними рубками, пожежами і промисловими викидами, сприяння веденню лісового господарства на засадах сталого розвитку та ефективного управління, збереження біорізноманіття в лісах.

Голова Товариства лісівників України Юрій Марчук, вітаючи з ювілеєм колег, однодумців згадав всіх, хто сприяв створенню Товариства, подякував ветеранам галузі, всім працівникам лісового господарства, які підтримують Товариство, колективам, організаціям, колегам суміжних професій.

«Саме напрямок нормативної роботи, рецензування, експертизи законодавчих ініціатив є першочерговим в діяльності Товариства. Нині за участю членів організації підготовлено цілий пакет нормативно-правових актів - це і Національна лісова політика, і стратегія розвитку лісового господарства, положення про державну і лісову охорону, проект Закону про фонд фінансування, закони про охорону лісів від пожеж, про ринок деревини», - зазначив Юрій Марчук.

«Не забувають спілчани і про підтримку лісівничих професій. Щорічно починаючи з 1998-року проводиться всеукраїнський конкурс вальників лісу, а професійна команда лісівників регулярно бере участь у чемпіонатах світу. Ми зберегли традиції шкільних лісництв, які були започатковані дуже давно, ще у 60-х роках минулого століття. Сьогодні в Україні нараховується 560 шкільних лісництв, в яких навчають близько 12 тисяч школярів. Шкільні лісництва працюють за підтримки лісових господарств всієї країни. Ми допомагаємо готувати вчителів, розробляти методики для навчання учнів шкільних лісництв, проводимо конкурси, працюємо з засобами масової інформації для популяризації професії лісівника, допомагаємо мисливським асоціаціям з вдосконалення мисливського законодавства, підтримуємо тісні відносини з асоціаціями деревообробників», - додав Юрій Миколайович.

За словами Юрія Марчука, зараз, на цьому етапі надважливо – зберегти самостійність лісового господарства, зберегти той золотий фонд професіоналів, які працюють на всіх етапах – від майстра лісу, лісничих, вальників лісу - до фахівців, які працюють в держлісгоспах та обласних управліннях, в центральному апараті, щоб професія набула того належного рівня, якого вона своїм професіоналізмом заслуговує.

Також голова Товариства лісівників України Юрій Марчук побажав всім здоров’я, збереження робочих місць, розвитку лісового господарства і професіоналізму у прийнятті рішень та повідомив, що у зв’язку з карантином відзначення 30-річчя Товариства лісівників України буде приурочене до Дня працівника лісу, відтак буде відзначено кращих працівників лісу, і ветеранів лісового господарства.

Пресслужба Чернівецького ОУЛМГ