тел/факс (0372) 54-07-55


ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


НОВИНИ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

01.06.2020

Заїжджа «красуня» Мурзана поповнила стадо зубрів на Буковині.

У ході активної реалізації проекту з відродження і подальшого розвитку на Буковині популяції зубра європейського, у вольєр ДП «Сторожинецьке ЛГ» привезли з вінницьких лісів ще одну зубриху. Її назвали Мурзана.

Так вже з самого початку діяльності вольєру склалося, що усі зубри, що тут проживають, названі на «Му», бо перший його мешканець приїхав до нас у грудні 2016 року з Миколаївського зоопарку з ім’ям Мурза.

Мурзана – красива зубриха у розквіті репродуктивних сил. Вона добре перенесла переїзд спецтранспортом з Вінниччини на Буковину. Стадо зубрів, старожилів вольєру, прийняли її, як свою.

«Зубри – соціальні тварини, вони мирні, живуть стадом, добре ставляться один до одного», – розповідає мисливствознавець лісгоспу Руслан Рудий. Спеціалісти Сторожинецького лісгоспу створили вольєр для утримання маточного поголів’я зубра європейського з благородною метою: щоб тут, у тиші і спокої, на поживній кормовій базі, яку забезпечують сторожинецькі лісівники і єгері, народжувалися здорові зубренята. Їх потім випускатимуть у дику природу для поповнення дикого стада цих червонокнижних тварин, що проживають у вижницьких і сторожинецьких лісах.

«Таким чином, ми підтримаємо дику популяцію буковинських зубрів, – зазначає головний мисливствознавець ДП «Сторожинецьке ЛГ» Сергій Чистов, який є ініціатором і організатором усіх робіт з реалізації програми відродження буковинського зубра, включаючи будівництво та функціонування вольєру для їх утримання. – Маємо в нашому вольєрі представників різних генеалогічних ліній – зубрів австрійсько-німецької крові і східно-європейської. Це забезпечить народження здорового життєздатного потомства».

ДОВІДКОВО:

* Вольєр на території Банилівського лісництва побудований у 2014 році за ініціативи та за кошти ДП «Сторожинецький лісгосп». Сьогодні це єдиний в Україні вольєр, де в напіввільних умовах, максимально наближених до дикої природи, у повному достатку, під захистом державної лісової охорони проживають зубри, завезені з лісів Вінниччини (Хмільницький лісгосп), Миколаївського зоопарку, та з Львівщини (НПП «Сколіські Бескиди»).

* Зубр європейський занесений до Червоної книги України, Європейського Червоного списку та належить до виду тварин, що перебувають на межі зникнення в цілому світі.

 

Пресслужба ДП "Стороженецький лісгосп"