тел/факс (0372) 54-07-55


ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


НОВИНИ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

22.05.2020

Лісівники Чернівеччини виявили незаконну рубку лісу.

20 травня майстер лісу обходу №5 Кіцманського лісництва Микола Тупічка виявив самовільно зрізані дерева у 9 кварталі . Про факт лісопорушення він негайно повідомив лісничого, інженерів лісового відділу та викликав поліцію для фіксування всіх обставин. Під час спільного обстеження було виявлено 15 пнів порід клен, дуб, ясен, липа, акація. Дерева були зрубані нещодавно, оскільки на залишених гілках було зелене, ще не зів'яле листя. Зловмисник всю деревину, крім гілок, викрав з лісу. Сума збитків, нанесених державі, склала майже 74 тис. грн.

Провівши оперативно-розшукові заходи, лісівники спільно з правоохоронцями встановили причетність до порушень жителя м. Снятин. На території домогосподарства цього чоловіка поліція виявила деревину тих же порід, що й на самовільній рубці.

Нині правоохоронці перевіряють причетність цього чоловіка до інших випадків незаконної рубки на території Кіцманського лісництва. Раніше тут було виявлено ще 26 самовільно зрізаних дерев різних порід.

Ведеться слідство.

Нагадаємо, що незаконне вирубування дерев у лісах чи інших насадженнях, що заподіяло істотну шкоду, карається штрафом від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до півроку, або обмеженням чи позбавленням волі до 3 років.

 

Пресслужба Чернівецького ОУЛМГ