тел/факс (0372) 54-07-55


ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


НОВИНИ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

21.05.2020

У Чернівецькому держлісгоспі вирощують модрину з думкою про майбутнє .

Більше двадцяти років тому в Чернівецькому лісгоспі були створені перші лісові культури модрини європейської із власних сіянців. З того часу щорічно на Оршівському розсаднику вирощується посадковий матеріал цієї цінної породи-інтродуцента.

Насіння купуємо в інших лісогосподарських підприємствах. Передпосівна підготовка заключається в намочуванні в розчині марганцевокислого калію. Висіваємо в притінені парники у ґрунт, взятий з-під намету модринових дерев, оскільки в ньому є мікориза, що покращує сходи та ріст сіянців. Подальший догляд полягає в регулярному поливі та профілактичному обробленні сходів від грибкових захворювань.

Завдяки успішному багаторічному досвіду роботи по вирощенню модрини європейської сьогодні лісгосп забезпечує не тільки власні потреби у посадковому матеріалі, а й реалізовує сіянці іншим лісогосподарським підприємствам. Попит на цю модрину є виправданим, адже: Модрина має швидкі темпи росту, оскільки процес фотосинтезу в неї проходить у 2-3 рази швидше ніж в інших хвойних порід. Так в двох річному віці сіянці модрини можуть виростати більше метра, що полегшує проведення доглядів за лісовими культурами.

Модрина не вибаглива до родючості ґрунту, морозостійка, витримує засоленість ґрунтів, посухостійка, що особливо важливо в умовах глобального потепління та зміни клімату. Деревина модрини міцна, тверда, тоне та практично не гниє у воді, має гарну текстуру, тому користується попитом на ринку лісопродукції.

Модрина високопродуктивна порода. Так в оптимальних умовах місцезростання запас модринових насаджень сягає більше 500 мкуб/га. В порівнянні з іншими хвойними насадження модрини значно стійкіші проти хвороб і шкідників.

Пресслужба ДП "Чернівецьке лісове господарство"