тел/факс (0372) 54-07-55


ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


НОВИНИ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

17.05.2020

Василь Гончар: карантин відкрив нові можливості для підприємств лісової галузі краю.

Лісівники Буковини вже в звичному онлайн-форматі днями підбили підсумки господарської діяльності за перший квартал нинішнього року. Обмежувальні заходи нині внесли свої корективи в роботу підприємств лісової, галузі, в тому числі, і на Чернівеччині. Закриття переробних підприємств, торгівельної мережі негативно позначилось на показниках реалізації всієї продукції лісгоспів, а відтак і на їх ефективності роботи.

«У непростих умовах відсутності державного фінансування, нестабільного ринку деревини, що призвело до недоотримання надходжень, всі лісогосподарські підприємства краю стовідсотково виконують основні покладені державою обов’язки з відтворення, збереження та охорони лісів, вносять необхідні платежі до бюджетів усіх рівнів», - зазначив начальник Чернівецького обласного управління лісового і мисливського господарства Василь Гончар.

В той же час лише чотири лісгоспи краю визнані ефективними за перших три місяці нинішнього року, а заплановані обсяги реалізації готової продукції виконали п’ять з чотирнадцяти держлісгоспів.

Криза вплинула і на доходи працівників лісових господарств, якщо до нинішнього року середній розмір заробітної плати постійно зростав, то у першому кварталі він опустився з 8 217 грн. до 7 372 грн. В той же час, всі підприємства виконали свій обов’язок по виплаті заробітної плати, затримок у першому кварталі, за словами Василя Борисовича, не фіксувалось.

Незважаючи на несприятливий стан ринку деревини, лісогосподарські підприємства Чернівеччини стабільно залишаються у переліку основних платників податків, адже такий свій обов’язок вважають незмінно стратегічним.

Нині уряд розпочав послаблювати обмежувальні заходи, відтак начальник Чернівецького обласного управління лісового і мисливського господарства Василь Гончар закликав керівників лісгоспів Буковини пристосовуватись до вимог ринку, переглянути собівартість виробленої продукції, активно вишукувати нові ринки збуту, та можливості переробки готової продукції.

Прес-служба Чернівецького ОУЛМГ.