тел/факс (0372) 54-07-55


ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


НОВИНИ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

13.05.2020

Лісівники Путильщини висадили 650 тис. молодих дерев.

Цьогорічна весна стала для працівників ДП «Путильський лісгосп» періодом активної та плідної діяльності. Адже вже стало багаторічною традицією весь комплекс лісокультурних робіт завершувати до 9 травня – Дня Перемоги.

За період лісокультурної кампанії-2020 на площі 110,4 га посадили сіянці головних лісоутворюючих порід. З власних розсадників використали понад 650 тисяч одиниць посадкового матеріалу (ялини звичайної, ялиці білої, бука лісового, модрини європейської, дугласії мензеса). На площі 150 гектарів провели доповнення лісових культур, а на 40 гектарах ввели культури, яких не вистачало. Найбільшу кількість посадки лісових культур створили в Яблуницькому лісництві – на 31,2 гектара. Двадцять гектарів заліснили в Селятинському лісництві та п'ятнадцять – в Черемошському, повідомив головний лісничий ДП «Путильський лісгосп» Михайло Юрійович Юрбаш.

До лісокультурної кампанії залучили понад 120 осіб працівників лісової охорони та жителів району. Середня вартість оплати за один гектар створення лісових культур суцільним методом склала понад 3000 гривень. А загалом на лісокультурну кампанію витратили понад 420 тисяч гривень власних коштів підприємства. Після посадки лісових культур лісництва проведуть закладку лісових розсадників на площі 0,25 га.

Головним завданням лісівників залишається контролювати, щоб лісовий фонд був завжди покритий головними материнськими лісоутворюючими породами та забезпечувати поступові рубки. До комплексу усіх робіт, пов’язаних з посадкою лісових культур, сумлінно віднеслися вся лісова охорона лісгоспу. Навіть, незважаючи на труднощі періоду карантинних обмежень. Адміністрація лісгоспу високо цінує відповідальність кожного працівника, адже посадку лісокультур не можна перенести на інший термін.

На фото: Бригада лісокультурних працівників під керівництвом лісника Володимира Харя. Посадка лісокультур на території Яблуницького лісництва. Головний лісничий Михайло Юрбаш перевірив якість виконання робіт з лісопосадки у Селятинському лісництві (урочище Панюки).

 

Людмила ФЕДЮК.