тел/факс (0372) 54-07-55


ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


НОВИНИ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

12.05.2020

Лісівники Чернівеччини заготовили майже 100 тонн березового соку.

Закінчився сезон збирання березового соку на Буковині. Цього року він тривав набагато менше, ніж у минулому, адже прохолодна погода на Прикарпатті не дозволила в повному об’ємі виконати плани заготівлі.

В Чернівецькій області у 2020 році лісівники заготовлювали березовий сік лише на Сторожинеччині. Впродовж двох тижнів працівники Банилівського лісництва встигли отримати 83 тис. літрів корисного продукту.

«За день з одного дерева натікає до 10 літрів березового соку, все залежить від погоди - якщо прохолодно, сік біжить слабко. Робити отвір для збирання березового соку потрібно на висоті 30-50 сантиметрів від землі. В зроблений отвір необхідно вставити трубочку, якою березовий сік і стікатиме у заготовлений посуд. Той рік урожайнішим був, адже нині весна холодна», – пояснює начальник лісового відділу ДП «Стороженецький дерспецлісгосп» Володимир Крупчак.

Переробляти сік, або ж консервувати у лісівників ДП «Стороженецький дерспецлісгосп» немає можливості, від так всю сировину реалізовано консервним заводам. Загалом від реалізації концентрату березового соку підприємство отримало 99 тис. грн..

Прес-служба Чернівецького ОУЛМГ