тел/факс (0372) 54-07-55


ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


НОВИНИ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

08.05.2020

Василь Гончар: лісівникам Буковини вдалося захистити ліси від пожеж

Для лісівників Чернівеччини щороку пожежонебезпечний період стає екзаменом на пильність і витривалість. Щоб вберегти від недбальства і стихійних загорань більше 234 тисяч гектарів лісових масивів, потрібно чимало коштів і зусиль. Нинішній рік змусив охоронців держлісфонду вдвічі пильніше оберігати природні багатства.

Через аномально теплу погоду пожежонебезпечний період фактично настав 1 січня. Відтак лісівники мобілізували всі сили для попередження стихії, обмежили відвідування населенням державного лісового фонду, перекрили майже всі лісові дороги, облаштували близько 100 кілометрів мінералізованих смуг навколо лісових насаджень.

Силами державної лісової охорони систематично проводяться рейди з метою запобігти проблемам. Наразі лісівниками організовано 495 об’їздів масивів, виявлено та притягнено до адміністративної відповідальності четверо осіб.

Ще раз нагадуємо, що законодавець посилив відповідальність за порушення вимог пожежної безпеки в лісах - штраф за це правопорушення відтепер становить від 90 до 270 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем каратиметься штрафом у розмірі від 270 до 900 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

«У лісгоспах Буковини постійно чергують 14 пожежних розрахунків, які цілодобово готові вступити у боротьбу зі стихією. Всі добровільні пожежні команди, що функціонують при держлісгоспах, оснащені необхідними засобами та інструментами. Прикро, але поки бракує лісівникам пожежних автомобілів, нині лише Чернівецький, Путильський, Сторожинецький, Берегометський, Хотинський, Сокирянський і Карпатський лісові господарства мають в наявності спецтехніку. Щороку ми перевіряємо готовність лісівників-рятувальників, проводимо навчання, покращуємо матеріальну базу команд», - повідомив начальник Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства Василь Гончар.

Однак зупинити лісову пожежу важко, тому заходи з попередження її – вважаємо найдієвішим інструментом у боротьбі зі стихією. Щоб червоний півень не гуляв Буковинськими лісами, працівники держлісгоспів багато працюють з населенням, залучають до профілактичної роботи ЗМІ, місцеву владу, вчителів і учнів, громадськість. Зрозуміло, що велика заслуга в цьому працівників державної лісової охорони, а також обласної влади, яка забезпечила співпрацю між лісівниками, поліцією й громадськістю. Відтак, з початку нинішнього року загорань у масивах держлісфонду Чернівеччини не фіксувалось.

 

 

Прес-служба Чернівецького ОУЛМГ