тел/факс (0372) 54-07-55


ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


НОВИНИ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

24.02.2020

В ДП «Берегометське ЛМГ» оновлюють лісозаготівельну техніку

Як відомо, саме лісозаготівля є основою формування власних коштів на підприємстві для розширеного відтворення лісів та сталого розвитку лісового господарства. Понад 70% основних засобів виробництва задіяні у цьому технологічному процесі.

Впродовж останніх років на ДП « Берегометське ЛМГ» впроваджуються сучасні високопродуктивні механізми та еколого безпечні технології. Головним напрямком використання деревини є постачання її на внутрішній ринок для задоволення потреб вітчизняної переробної промисловості.

Ступінь технічного забезпечення відіграє одну з головних ролей у процесі підвищення ефективності виробництва, адже сучасна техніка дозволяє колективу максимально реалізувати свій виробничий потенціал та зменшити витрати і підвищити економію матеріальних ресурсів. Технологічні процеси розробки лісосік базуються на раціональному поєднанні сучасної лісозаготівельної, трелювальної та лісовозної техніки, яку прагнемо оновлювати. Так, за минулий рік було придбано автомобіль КРАЗ 6443, напівпричіп - платформа Е, причіп – розпуск, кран –балку, трелювальний трактор «Беларусь», лебідку трелювальну, пристрій для розведення зубів стрічкових пил, круглопильний верстат та 11 бензопил «Штіль».

Крім цього, за словами начальника ремонтно-транспортної дільниці Василя Меленка, робітники у стислі терміни ремонтують наявну техніку, яка знаходиться у неробочому стані. Завдяки якісно та швидко проведеним ремонтним роботам такі механізми, як трелювальні трактори ТДТ - 55 та ЛКТ 81 отримали нове життя. Також працівники дільниці постійно підтримують технічний стан автолісовозної техніки. До всього сказано додамо, що використання автомобілів з гідроманіпуляторами дозволяє підвищити ефективність виробництва і зменшити витрати на проведення навантажувальних та розвантажувальних робіт. Донедавна проблемним було питання перевезення паливної норми працюючим підприємства. Саме тому зараз тривають роботи по переобладнанню автомобіля КРАЗ під лісовозний автомобіль з грейферним маніпулятором, який було нещодавно придбано.

- Наше підприємство працює на повну потужність, - розповідає директор Руслан Максимчук. - Та ми не звикли зупинятись на досягнутому і у планах маємо розширювати виробництво лісопереробної продукції та оновлювати наш машино – тракторний парк.. На підприємстві працюють кращі водії автотранспортних засобів, такі як Володимир Калинич, Степан Бучок, Іван Косован. Вони постійно перевиконують свої виробничі завдання та завжди дбають про «залізних друзів». До прикладу, у 2019 році було перевезено 50590 кубометрів цінної деревини.

- Звичайно, професія водія одна з нелегких у лісовому господарстві. При навантажувально–розвантажувальних роботах потрібно дивитися уважно, щоб нікого не травмувати. Кожну одиницю деревини треба навантажувати обережно. Можна сказати, поштучно. Щоб рука не тремтіла і нерви були в порядку. Дисципліна і відповідальність, розвинена увага – ось запорука успіху в цій професії, – розповів водій Степан Бучок. Він вважає свою професію дещо романтичною, попри усю її складність, а тому разом з колегами по праці старається дотримуватись усіх вимог та вдосконалювати знання з питань охорони праці та безпеки руху. Тому й не дивно, що на нещодавно проведеному навчанні та перевірці знань з питань безпеки руху на базі Берегометського політехнічного технікуму водії цього дружнього колективу показали відмінні результати. Саме на цьому й наголосив страховий експерт з охорони праці Вижницького відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування у Чернівецькій області Омелян Семирозум.

 

Прес-служба ДП "Берегометське ЛМГ"