тел/факс (0372) 54-07-55


ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


НОВИНИ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

08.06.2020

Василь Гончар: лісівники Буковини вирощують більше 60 сортів та форм декоративних рослин.

Нині великим попитом у населення користується декоративне садівництво - все частіше туї та інші рослини використовують для озеленення населених пунктів та особистих садиб. На Чернівеччині лісівники мають власні розсадники, де крім лісоутворюючих порід вирощують декоративні саджанці хвойних та листяних дерев, кущів та чагарників.

Всього таких лісорозсадників на території області налічується 87, однак найбільшими, так би мовити, базисними є Оршівський та Іванівецький. Площа цих двох структур сягає майже 50 га.

Тут сформовані маточні плантації, з яких щороку беруть матеріал для закладки нових рослин. У теплицях лісівники проводять живцювання, а згодом висаджують рослини у відкритий ґрунт на розсадник, або в горщики.

І в Оршівському, і в Іванівецькому розсадниках збудовано теплиці, встановлено системи туманного зрошення, адже для вирощування якісного посадкового матеріалу необхідно дотримуватися правильного температурного режиму та оптимального рівня вологості. Застосовуються новітні підходи до технології вирощування рослин.

«Лісівники Буковини вже багато років працюють над вирощуванням якісного декоративного посадкового матеріалу, у господарствах напрацьовано цінний досвід укорінення живцями, розмноження насінням та щепленням, закладено маточні плантації декоративних видів. У наших розсадниках традиційно дбають про якість саджанців та постійно поліпшують всю необхідну інфраструктуру, щоб отримати здорові рослини для реалізації. Для збільшення попиту щороку розширюють асортимент, що дозволяє підвищити обсяги реалізації й відповідно - результативність цього напрямку роботи», - зазначив начальник Чернівецького обласного управління лісового і мисливського господарства Василь Гончар.

Всього у лісівничих розсадниках Буковини зростає більше 60 сортів та форм декоративних рослин. В основному вирощують хвойні, вічнозелені породи: туї різних форм і видів, самшити, ялівці, тис, гібіскуси, магнолії, голубі ялинки. Є у розсадниках і листяні породи: верба матсудана, каштан кінський, клен гостролистий, магонія падуболиста тощо.

Культури вирощені у лісорозсадниках мають свої переваги перед іноземними аналогами. Це і якість, бо рослини вже пристосовані до наших кліматичних умов, і цінова політика.

Відтак реалізація посадкового матеріалу є одним із джерел надходження прибутків. Минулого року дохід лісової галузі краю від продажу декоративного посадкового матеріалу склав 540 тис. грн. Декоративні рослини постійно реалізуються всім охочим, в основному, на самих розсадниках. Окремі види, з закритою кореневою системою, продаються і у мережі фірмових магазинів «Лісовичок».

Пресслужба Чернівецького обласного управління лісового і мисливського господарства