тел/факс (0372) 54-07-55


ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


НОВИНИ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

08.06.2020

На Путильщині зацвіла смерека.

Гуцули вважали, що рік коли цвіте смерека буде урожай на гриби. Хоча у цих дерев немає квіток, але вони так само гарно цвітуть як і дерева і рослини у яких є квіти. Крім цього, у хвойний дерев дуже приємний запах. Коли ви перебуваєте поряд з ними, відразу відчуваєте запах весни.

Цвітіння хвойних дерев починається рано, до початку цвітіння листяних. Справа в тому, що пилок хвойних рослин розноситься виключно вітром і для того, щоб цей процес був успішним, потрібні відкритий простір. Утворюються пильникові колоски, які потім розкриваються і пилок розноситься.

Трішечки про це ніби просте але унікальне дерево. Зазвичай ялиця запилюється у травні. Насіння достигає у рік запилення. Чоловічі шишечки видовжено-циліндричні (20—25 мм завдовжки), червонуваті, розміщені на кінцях торішніх пагонів. Жіночі шишечки зеленуваті або малинові (10—15 мм завдовжки), циліндричні, розміщені на кінцях молодих гілочок. Стиглі шишки довгасто-циліндричні (10—15 см завдовжки), спочатку зелені або фіолетові, пізніше бурі, повислі, блискучі. Луски дерев'янисто-шкірясті, випуклі, широкі, обернено-яйцеподібні, по краю виїмчасті або зубчасті. Насіння яйцеподібної форми, з гострим носиком, матове, бурувате з світло-коричневим крилом.

Від весняних світлин хвойних дерев перехоплює подих! Бережімо та примножуймо красу навколишньої природи — вона таїть у собі чимало цікавого та незвіданого. І хвойні рослини — чудовий тому доказ.

 

Пресслужба ДП «СЛАП»Карпатський держспецлісгосп»