тел/факс (0372) 54-07-55


ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


НОВИНИ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

03.06.2020

На Хотинщині лісівники розвивають плантації горіха.

Весною нинішнього року ДП «Хотинський лісове господарство» вперше було закладено промислові плантації горіха чорного та грецького. Загальна площа , зайнята молодими насадженнями горіхів, нині складає 1,5 га., всього лісівниками висаджено майже 5 тис. саджанців цього виду. Якісний посадковий матеріал грецького горіха лісівники придбали у садівничого товариства з Сокирянщини «Буковинський сад», горіха чорного - на Івано-Франківщині.

Саджанці прижились добре, нині впевнено набирають ріст. Щоб їм було комфортно, лісівники Хотинщини постійно проводять агротехнічні заходи, які спрямовані на поліпшення умов приживлюваності й росту.

«Плантаційні лісові культури – насадження, створені з метою скорочення термінів вирощування певної цільової лісопродукції. Ріст горіха удвічі швидший за дуба, щорічний приріст у висоту може досягати до 1,5 метра, в діаметрі – до 2 см.», - зазначив провідний інженер лісових культур ДП «Хотинський лісгосп» Володимир Одажій.

За словами фахівця, деревина горіха цінніша за дубову, – з темної тонковолокнистої сировини виготовляють дуже гарні меблі та дерев’яні частини рушниць.

Горіх чорний – це нетрадиційна порода для українських лісів, батьківщиною якого є Північна Америка, проте цей чужорідний вид прекрасно зростає у хотинських лісах, а ще є перспективним у вирощуванні.

 

 

Пресслужба Чернівецького ОУЛМГ