тел/факс (0372) 54-07-55


ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


НОВИНИ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

19.05.2020

Лісівники ДП «Хотинський лісгосп» відновлюють поголів’я кабана у вольєрному господарстві.

На мисливському господарстві «Придністровське» ДП «Хотинський лісгосп» підростає молодняк дикого кабана. Тварин єгері тримають в напіввільних умовах. Наразі 2-х місячні поросята активно ростуть і бешкетують. Вони не лякливі, проте дорослі тварини сторонніх до вольєру не пускають.

Наразі у вольєрі площею більше 8,0 га нараховується 6 великих диких кабанів та 6 маленьких поросят. Лісівники відповідально та професійно доглядають за підопічними, розробивши раціон, забезпечивши водопій, поповнення солонців, охорону. За дикими кабанами у вольєрі доглядають два єгері, турбуються лісничий та головний мисливствознавець лісгоспу. Догляд за дикими тваринами – це досить важка та відповідальна праця. Неподалік населених пунктів треба стежити й за людьми, які часто намагаються пробратись за межу вольєру, незважаючи на огорожу і попереджувальні знаки. Тож тут працюють справді віддані цій справі люди. У раціоні диких кабанів – кукурудза, пшениця, зернові відходи, Корми лісівники лісгоспу заготовляють для зимової підгодівлі усіх диких тварин упродовж літа-осені. Тут же, біля вольєру, і зберігають. На території вольєру достатньо природних кормів, але вони люблять підгодівлю. Щоранку впродовж року о 10-й годині – сніданок. Свинки добре знають розпорядок дня і вже чекають на приїзд людей з іншого боку, де заїзд до вольєру від траси. Після сніданку протягом дня шукають жолуді, риють ґрунт у пошуку хробаків, комах.

Для малюків тут влаштували окреме місце – трохи далі від місця підгодівлі настелили соломи. Проте у диких поросят міцний імунітет, вони і у 20-градусні морози народжуються у січні-лютому і виживають. Можуть спати у снігу, разом із дорослими.

У Хотинських лісах багато поціновувачів дикої фауни. Люди з бажанням приїжджають сюди, щоб відпочити. Вони з цікавістю спостерігають за молодняком диких кабанів, фотографуються.

Через кілька років, довівши кількість диких кабанів до оптимальної, лісівники зможуть їх випустити у природне середовище.

 

Прес-служба ДП «Хотинський лісгосп»