тел/факс (0372) 54-07-55


ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


НОВИНИ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

13.02.2020

Василь Гончар: Одним з пріоритетів діяльності лісогосподарських господарств є розвиток екологічного лісового туризму

13 лютого, в Чернівецькому обласному управлінні лісового та мисливського господарства відбулося обговорення пріоритетних і перспективних завдань лісівників – розвитку лісового туризму.

Робота щодо створення рекреаційних пунктів триває постійно, адже ліси Чернівецької області багаті своїм різноманіттям, історичними та культурними пам’ятками, природо-заповідними об’єктами, які постійно приваблюють туриста. Отже залишається ще багато місць, які потрібно облаштувати всім необхідним для відпочинку місцевого населення та подорожуючих туристів. Заходи з будівництва та оновлення рекреаційних пунктів, в свою чергу, сприяють захисту лісу від можливих пожеж та забруднення побутовими відходами, контролюванню та регулюванню масового перебування населення в лісі, а будівництво лісових доріг дає можливість дістатись найбільш відділених куточків. Створюючи зони відпочинку, лісівники продумують всі дрібниці. Зазвичай в таких місцях зводять зручні альтанки, столи із лавками встановлюють мангали та гойдалки, а головне – спеціальні місця для збору смітття.

Про важливість цього напрямку діяльності, його специфіку, український та закордонний досвід розповіли фахівці у галузі туризму, зокрема й лісового.

- Хоч останнім часом держлісгоспи багато працюють в напрямку розвитку лісового туризму і рекреації, проте, туристичний потенціал Буковини залишається не розкритим. Тож є над чим працювати і розвиватися - зазначила консультант з питань туризму Тетяна Тирон. – Туристичні стежки від Дністра до Карпат, облаштування лісових кемпінгів, організація унікальних лісівничих фестивалів, побічне використання лісових ресурсів – все це допоможе ближче познайомити туристів з лісовими принадами та багатогранною роботою лісівників.

Про розвиток туристичного потенціалу, необхідність вибудови структури діяльності в лісових господарствах, задіяних учасників та які першочергові кроки потрібно робити, аби із вкладених коштів у туристичну інфраструктуру отримати максимальний ефект, розповів кандидат економічних наук доцент кафедри ботаніки, лісового та садово-паркового господарства Чернівецького національного університету імені Ю. Федьковича Аталій Ковальський. -

Постановою Кабінету Міністрів України від 20 жовтня 2019 року № 880 затверджено план розвитку регіону Українських Карпат на 2020-2022 роки, де лісівники Буковини мають відігравати не останню роль. Ми маємо хорошу базу, вагомі напрацювання на прикладі роботи в цьому напрямку в ДП «Берегометське ЛМГ». Розвиток лісового туризму на території лісфонду Чернівецької області має стати пріоритетним напрямком роботи для лісівників на подальші роки, - підсумував начальник Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства Василь Гончар.

У ході роботи виникла пропозиції провести навчальний семінар, під час якого оглянути можливі туристичні маршрути, потенціал кожного лісогосподарського підприємства, визначити основні родзинки і туристичні принади Чернівецької області від Дністровських схилів до Карпатських височин.

 

Прес-служба Чернівецького ОУЛМГ