тел/факс (0372) 54-07-55


ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


НОВИНИ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

28.01.2020

Лісівники Буковини підсумували роботу за 2019 рік

28 січня 2020 року відбулося засідання колегії Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства під головуванням начальника управління Василя Гончара. В засіданні взяли участь члени колегії, керівники державних лісогосподарських підприємств.

Про результати роботи лісогосподарських підприємств, що координуються Чернівецьким обласним управлінням лісового та мисливського господарства за 2019 рік доповіли фахівці управління за напрямками.

Загальні обсяги відтворення лісів склали 1148 га, переведено у вкриті лісовою рослинністю 2287 га територій держлісфонду, з них – 1135 га лісових культур, 1116 га природно поновлених молодняків та 36 га нових лісів. Рубки формування та оздоровлення лісів проведено на площі 9079 га., в ході яких заготовлено 181,1 тис. кбм ліквідної деревини, в тому числі рубки догляду в молодняках проведені на площі 3385 тис. га.

За 2019 рік підприємствами управління від всіх видів рубок заготовлено 557 тис. кбм. деревини, в тому числі на рубках головного користування – 373,3 тис. кбм. Упродовж 2019 року підприємствами Чернівецького облуправління лісового та мисливського господарства виконано всі показники лісокультурного виробництва.

149 млн.грн. спрямовано державними лісогосподарськими підприємствами Чернівецької області на ведення лісового господарства.

Обсяг реалізованої продукції склав 588 млн. грн.

Підприємствами управління сплачено до зведеного бюджету 257,9 млн. грн. податків, зборів та обов’язкових платежів. З них до Державного бюджету сплачено 119,8 млн. грн., до місцевого бюджету — 79,7 млн. грн. Крім податків підприємствами управління за 2019 рік сплачено Єдиного соціального внеску в сумі 58,4 млн. грн.

Начальник управління Василь Гончар зобов’язав керівників підприємств опрацювати питання ефективного використання лісових ресурсів, максимум уваги приділити електронному обліку деревини. Звернув увагу керівників на забезпечення виконання заходів щодо боротьби з незаконними рубками і попередження нелегального використання деревини та посилити оперативну роботу рейдових бригад з охорони лісів від лісопорушень за участю працівників правоохоронних органів.

Керівникам підприємств Карпатського регіону наголосив на необхідності чіткого планування лісогосподарських заходів відповідно до Закону України «Про заборону на проведення суцільних рубок у гірських ялицево-букових лісах Карпатського регіону», а також розробити заходи відповідно до Державної програми розвитку регіону українських Карпат на 2020-2022 роки, провести ревізію природоохоронних зобов’язань.

Тримати на особливому контролі стан лісосмуг, недопущення захаращення та засмічення лісових масивів вздовж автомобільних доріг. Привести у належний стан рекреаційні майданчики, зони відпочинку та туризму.

- 2020 рік має стати роком раціонального використання лісових ресурсів, створення нових високопродуктивних лісів, розвитку туризму, роком повернення поваги та довіри до лісової галузі і лісівників, - підсумував начальник управління Василь Гончар.

 

Прес-служба Чернівецького ОУЛМГ