тел/факс (0372) 54-07-55


ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


НОВИНИ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

20.12.2019

Співпраця лісівників та деревообробників: на Буковині відбувся перший форум лісової галузі

19 грудня за ініціативи голови Чернівецької ОДА Сергія Осачука відбувся перший на Буковині форум який зібрав представників лісової галузі Буковини, крайової влади, правоохоронні органи та всіх небайдужих до подальшої долі лісогосподарської галузі та деревообробної промисловості Буковини.

Причиною такої ініціативи стало ряд проблем, які стоять перед лісівниками краю викликаних перевантаженням ринку деревини європейських країн та низької її вартості на світових ринках зниження курсу валют, і як результат зниження платоспроможності і конкурентоздатності Буковинських деревообробників. Звертаючись до присутніх, голова ОДА Сергій Осачук, закликав до конструктивного діалогу і зазначив, що розвток лісової галузі, як однієї з найресурсніших областей України - це значний потенціал для прориву Буковини, для її сталого економічного розвитку. – Не може такого бути, щоб у рейтингу найгірших лісгоспів України лісогосподарські підприємства Чернівецької області посідали почесні місця, - наголосив Сергій Осачук.

- Сьогоднішні проблеми на ринку деревини показують, що ми як ніколи потрібні один одному, ми повинні згуртуватися щоб вистояти у цей складний час, не допустити занепаду лісового господарства та деревообробної галузі в цілому, - зазначив начальник управління лісового та мисливського господарства Василь Гончар. Також начальник управління проінформував присутніх про низку проблем і завдань які стоять перед лісівника, серед них: відсутність бюджетного фінансування; значні витрати на ведення лісового господарства та охорону лісу, відсутність ринку збуту на низькосортну деревину та дрова; закриття залізничних станцій Межиріччя та Васкауци, що призводить до необхідності скорочення працівників; відсутність робочої сили та фахових спеціалістів, які масового виїжджають за кордон, збільшення процентної ставки відрахування частини чистого прибутку (дивідендів) в розмірі 90% і зробити перерахунок з 1.01.2018 року; значний ріст рентної плати за використання лісових ресурсів, яка тільки за 2019 рік збільшилася на 50%; введення земельного податку, що разом з рентною платою за використання лісових ресурсів можна вважати подвійним оподаткуванням. Незважаючи на труднощі, які впливають на цінову політику, керівники підприємств переглянули ціни і зменшили середню вартість до 10%. - Лісівники Буковини готові до конструктивного діалогу з підприємцями, спільних напрацювань, які дадуть поштовх для вирішення проблем галузі та її подальшого розвитку, – наголосив Василь Гончар.

В ході форуму свої пропозиції і бачення вирішення ключових проблем висловили підприємці-деревообробники, представники бізнесових кіл, науковці. В результаті обговорення першочерговим завданням для лісівників визначили проаналізувати ціни на деревину сформовані державними лісогосподарськими підприємствами, наступним кроком для порозуміння і подальшого діалогу визначили проведення найближчим часом круглого столу за участю лісівників і деревообробників, на якому шукатимуть компроміс для подальшої ефективної співпраці, відновлення життя лісової галузі, а не виживання.

прес-служба Чернівецького ОУЛМГ