тел/факс (0372) 54-07-55


ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


НОВИНИ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

24.10.2019

У Хотинському лісгоспі планують зібрати 5 тон лісового насіння

У ДП «Хотинський лісгосп» проводиться сезонний збір насіння жолудя дуба звичайного, червоного, клена та інших основних лісоутворюючих порід та підводяться підсумки вирощеного посадкового матеріалу в розсадниках лісництв.

Основним завданням лісового насінництва є отримання достатньої кількості насіння лісових деревних та чагарникових порід для їх штучного відновлення та створення лісових насаджень.

Зі слів лісівників цей рік важко назвати врожайним, що пов’язано як із періодичністю рясного врожаю у лісових порід, так і з метеорологічними умовами в період дозрівання насіння. В останні кілька років повторюються затяжні літні посухи, що значно впливає як на врожайність, так і на якість лісового насіння. Проте, цьогоріч, вже вдалося зібрати 3 тис кг лісового насіння, до звершення сезону планують зібрати ще дві тони. Зібране насіння буде висіяне восени чи навесні наступного року у лісових розсадниках лісгоспу. Вже з розсадників, зміцнілі сіянці будуть використовуватись для введення невистачаючих порід на ділянках з природним поновленням, а головне – створення високопродуктивних насаджень для майбутніх поколінь.

Залюбки до збору лісового насіння, висаджування його в грунт та догляду за молодими пагонами долучається молодь. Учні Полянського шкільного лісництва. Разом із старшими наставниками вони проводять догляди за посівами в розсадниках, поповнюють скарбничку насіннєвих запасів, слідкують за зростанням висадженим ними молодим лісом. Від так, за результатами інвентаризації посівів 2018 року в розсадниках лісництв ДП «Хотинське ЛГ» вирощено 310 тис. шт. сіянців: дуба звичайного - 290 тис.шт, дуба червоного - 20 тис.шт.

 

 

Прес-служба ДП "Хотинське ЛГ"