тел/факс (0372) 54-07-55


ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


НОВИНИ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

18.10.2019

З турботою про звірину

Загальна площа мисливських угідь ДП « Берегометське ЛМГ» становить 35,7 тис.га, більшість з них – лісові масиви, де водиться різноманітна дичини: олені, козулі, ведмеді, кабани, глухарі та, звичайно ж і хижаки – вовки та лисиці. Охороною і збереженням тваринного світу опікується головний мисливствознавець Андрій Марчук та 10 єгерів.

Кожне лісництво має план-завдання із заготівлі кормів влітку (сіно, гілковий корм), щоб в зимовий період підгодовувати диких тварин. З настанням осені проводиться планова перевірка виконання завдань. 5 тонн кускової солі закупли в господарстві, аби вчасно поповнювати заздалегідь підготовлені солонці. За літньо-осінній період заготовлено 22 тонни сіна та 25 тис. штук гілкового корму, відремонтовано 4 годівниці та 10 солонців, встановлено попереджувальні панно та аншлаги на території лісових угідь.

Кормові віники заготовляють з різних порід дерев та рослин, а саме: кропива, липа, береза, верба, дуб. Після зв'язування їх висушують, а після висихання розміщують на горищах або в спеціальних приміщеннях, які обов'язково повинні провітрюватися.

Поліпшення умов життя диких тварин на заселених ними територіях забезпечує зростання їх чисельності, про що свідчать факти ведення цивілізованого мисливського господарства у багатьох країнах світу. Отже, праця лісівників, спрямована на збереження й покращення природного середовища, здатна надавати відчутні позитивні результати.

Також підвищення ефективності мисливського господарства неможливе без проведення комплексу біотехнічних заходів, які мають багатопланове значення: збільшення кормових ресурсів за рахунок сільськогосподарських культур чи натуральних кормів у біотопах; створення умов для розмноження і життєдіяльності видів; попередження чи різке зниження смертності через відсутність або неможливість добування корму у багатосніжний період; управління територіальним розподілом тварин і зниження їх шкідливої діяльності в цінному лісовому молодняку; упорядкування процесів раціонального використання тваринного світу тощо. До біотехнічних заходів також належать боротьба з хижаками і браконьєрством, лікування дичини, профілактична робота, акліматизація та селекція.

Слід зазначити, що підгодівля диких тварин розпочинається у зимовий період, початок і закінчення його визначається у залежності від конкретних кліматичних умов - як правило, початок це тоді, коли випадає перший сніг і триває 100-120 днів. Лісівники підгодовують дичину, викладаючи заготовлені корми. Така допомога дозволить звірині успішно перезимувати та привести навесні здорове молоде потомство.Здійснюючи заходи щодо підгодівлі звірів, ми знижуємо збиток, що завдають дикі тварини молодим лісовим культурам.

На фото: єгері Анатолій Нестерюк, Іван Граб та Михайло Порчук разом з головним мисливствознавцем Андрієм Марчуком поповнюють солонці та годівниці на облаштованих у лісництвах комплексах біотехнічних споруд для підгодівлі диких тварин.

 

Прес-служба ДП "Берегометське ЛМГ "