тел/факс (0372) 54-07-55


ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


НОВИНИ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

04.10.2019

Заготівля якісного насіння – основа міцного лісу

Відновлення лісів здійснюється як природним так і штучним способами. Основною умовою створення високопродуктивного, біологічно стійкого лісового насадження є забезпечення лісогосподарських підприємств високоякісним насінням із гарними спадковими властивостями.

Працівники ДП «Сокирянське лісове господарство» чималу увагу приділяють питанням збору лісового насіння, щоб мати змогу вирощувати саджанці основних лісоутворюючих порід.

З вересня у лісництвах ДП «Сокирянське ЛГ» почалась заготівля лісового насіння. Триватиме вона упродовж двох місяців. Разом з лісівниками ДП «Сокирянське ЛГ» збирати жолуді прийшли школярі Романківецької гімназії ім. К.Ф.Поповича. Роботу розпочали з правил техніки безпеки поведінки перебування на природі, зокрема в лісі, яку провів в.о. провідного інженера лісових культур Олександр Цвентарний, а також розповів про правила заготівлі лісового насіння.

Заготівля високоякісного насіння головних лісоутворюючих порід, його переробка й зберігання, а також забезпечення збереженості стандартного садивного матеріалу в обсягах та асортименті, необхідних для виконання лісокультурних робіт, дасть змогу досягти високих показників у роботі з лісовідновлення та лісорозведення.

5 тон жолудів дуба звичайного, головної лісоутворюючої породи, планують зібрати цьогоріч лісівники Сокирянщини. Окрім того, на підприємстві вже заготовили та висіяли насіння другорядних лісоутворюючих порід: дуба червоного 50 кг, липи дрібнолистої 10 кг, ясена звичайного 10 кг та 10 кг клена явора.

Основна маса заготовленого насіння дуба звичайного буде висіяна на розсадниках підприємства для забезпечення якісного посадкового матеріалу лісництв для відтворення лісів.

Восени планують створити на цьогорічних зрубах лісові культури дуба звичайного на площі 16 га з яких 2,8 га будуть створені шляхом висівання якісним насінням та 13,2 га заліснені сіянцями власного виробництва.

 

Прес-служба ДП "Сокирянське ЛГ"