тел/факс (0372) 54-07-55


ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


НОВИНИ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

01.08.2019

На Вижниччині відбулися щорічні обласні змагання вальників лісу

Професія, що сягає багатовікової історії, визнана у світі однією з найнебезпечніших за ступенем виробничих ризиків та одною з найважчих за умовами праці. Професія, яка потребує неабиякої мужності, витривалості розуму та уваги. Проте саме ця професія забезпечує людство найнеобхіднішим матеріалом – деревиною, яку використовують в багатьох промислових галузях і без якої неможливо уявити наше життя. А особливо в гірських районах, де заготівлею деревини займаються з діда-прадіда.

Вже вкотре Буковинські лісівники змагалися в майстерності звалювання лісу. Справжнім святом та марафоном видовищ стали чергові змагання Вальників лісу для їх учасників та гостей свята, що відбулися на базі Гірсько-Кутського лісництва одного з найбільших державних лісогосподарських підприємств України «Берегометське ЛМГ». Гучною мелодією трембіт гуцульського самодіяльного колективу «Карпатська тайстра» відбулося відкриття свята. 13 команд, серед яких фахівці лісогосподарських підприємств, Сторожинецького лісового коледжу та приватного підприємства «Стіжок» демонстрували високий фаховий рівень та дотримання правил безпеки у роботі. Особливої уваги заслуговує наймолодший учасник, студент Сторожинецького лісового коледжу Микола Терлибавка, який попри свій вік демонструє майстерність, швидкість та вправність у виконанні конкурсних завдань.

Змагання включали в себе 5 етапів: звалювання дерева – за нього учасники мали можливість одержати найвищу кількість балів, заміна пильного ланцюга, точне розкрижування колоди, розкрижування комбінованим різом, відокремлення гілок. Під час оцінювання результатів судді враховували точність виконання завдання, швидкість, а також звертали увагу на неухильне дотримання правил техніки безпеки.

Віталій Слюсарчук, викладач Сторожинецького лісового коледжу, багаторазовий призер обласних, всеукраїнських та міжнародних змагань вальників лісу провів докладний інструктаж з учасниками змагань та показав справжній майстер-клас у звалюванні дерева, а відокремлення гілок від стовбура віртуозно здійснив за 17 секунд.

Отож, перше місце заслужено здобув Юрій Червоняк (ДП «Сторожинецьке ЛГ»). Друге посів Костянтин Жолован (ДП «Берегометське ЛМГ»). Третє виборов Ілля Калинчук (ДП «Вижницький держспецлісгосп АПК»). Переможцям було вручено грамоти Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства, Чернівецької обласної організації Товариства лісівників України, а також обласної профспілкової організації працівників лісового господарства. Переможці та усі учасники змагань отримали цінні призи від постійного партнера – компанії «STIHL».

А окрасою змагань стала робота Берегометського майстра Миколи Романюка. Поки тривали змагання, невеличкий кряж дуба звичайного ожив і перетворився на справжнє диво – вилиті з дерева силуети найпотужнішого мешканця лісів та символа мудрості.

Ще раз переконуємося, яка складна та небезпечна професія лісоруба. Адже усі конкурсні етапи – це ті завдання, які лісоруб виконує щодня. Такі відкриті змагання сприяють популяризації професії вальників лісу, підвищують увагу і повагу громадськості до мужніх людей, які за будь якої погоди виконують свої виробничі завдання заради розвитку галузі і свого краю.

 

 

Прес-служба Чернівецького ОУЛМГ