тел/факс (0372) 54-07-55


ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


НОВИНИ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

 

24.07.2019

Гірські краєвиди Черемошського лісництва: там, де відпочиває душа

Неповторна природа Путильського краю з кожним роком вабить все більше туристів. Любителі активного відпочинку та ті, хто надає перевагу відпустці у тихих місцях, обов’язково знайдуть спосіб гарно провести час. Якщо одні місця вже добре вивчені туристами, то є такі маршрути, куди дістатися складно. Зате, підкоривши дике високогір’я, кожен затамовує подих від неймовірних гірських пейзажів, - каже лісничий Черемошського лісництва Андрій Чевюк.

Вже 13 років він працює у лісовій галузі, а останні три – очолює лісництво. Лісівник разом з колегами (колектив налічує 18 осіб, не враховуючи сезонних робітників) облаштовують місця відпочинку для туристів та відпочиваючих.

- У нас унікальна природа, тому стараємося підтримувати її первозданний стан, - розповідає Андрій Васильович, - створили 11 відпочинкових місць, не говорячи про численні столики та лавочки для подорожніх. Але обов’язково звертаємо увагу тих, хто приїжджає у наш край, на правила поведінки у лісі. Для цього встановлено більше двадцяти інформаційних стендів. Людям приємно відвідувати чисті й прибрані куточки, тому вони намагаються після себе залишити так само.

Найпопулярнішою точкою маршруту по Черемошському лісництву є озеро Буковинське (Гірське) Око. У чому ж секрет його привабливості?

- Саме біля берегів озера зберігається така бажана влітку прохолода, - розповідає лісничий, - навіть якщо у селі в цей час 30-градусна спека. Озеро досить глибоке, тому вода не прогрівається більше, ніж на півметра. Однак ті, хто любить водні прогулянки, можуть скористатися дарабою (пліт, збитий із дерев'яних кругляків). Звичайно, щоб після плавання залишилися тільки найкращі враження, треба дотримуватися усіх правил безпеки перебування на воді. У розпал сезону на озері за день може побувати й 50-60 осіб. Одні – з ночівлею, інші – з кількагодинним візитом. Лісівники дбають про чистоту озера та його берегів, тому тут водиться форель та інші види риб.

Офіційні туристичні маршрути тільки починають розробляти, тому маркових шляхів для велосипедистів, водіїв позашляховиків та пішохідних груп немає. Однак, місцеві лісівники охоче показують гостям краю шлях не тільки до озера, а й грибні місця та зруби з ягодами. Так люди не просто відпочивають, а й запасаються природніми багатствами, якими із задоволенням ласуватимуть взимку. А ще мають можливість спробувати воду з сірководневих джерел, яка має лікувальний вплив на організм.

Говорячи про місця зупинки туристів, Андрій Васильович стверджує, що туристи, які полюбляють подорожувати з наметами, розміщуються групами по 20, 30 і навіть 40 осіб в наметовому містечку на облюбованій галявині.

- Зазвичай найбільше туристів прибуває на територію Черемошського лісництва в серпні. Дістатися можна через два перевали – Лопушнянський та Джогул. Отож, пішки та на авто, велосипедом чи автостопом, але ті, хто вже одного разу побував у цьому дивовижному куточку Путильщини, обов’язково повертаються знову, - стверджує лісничий.

 

Людмила ФЕДЮК

ДП "Путильське ЛГ"