тел/факс (0372) 54-07-55


ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


НОВИНИ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

15.07.2019

Вирощуємо майбутні ліси

Для забезпечення потреб галузей народного господарства нашої держави лісовою сировиною лісогосподарські підприємства виконують ряд завдань по створенню і вирощуванню високопродуктивних, з якісним складом та біологічно стійких лісових насаджень.

Технологія вирощування різних порід лісового садивного матеріалу, сіянців та саджанців, деревних і чагарникових порід в лісових розсадниках - це завдання, яке значною мірою визначається рівнем розвитку лісокультурного виробництва. Такий садивний матеріал використовується для лісовідновлення і лісорозведення шляхом його посадки, як найефективнішого і найбільш поширеного методу штучного вирощування лісу. У зв’язку з потребою в стандартному посадковому матеріалі для проведення робіт по залісненню ділянок лісу, які пройдені суцільними рубками, існують постійні та тимчасові розсадники.

На території ДП «Хотинський лісгосп» сформовано 5-ть тимчасових розсадників, загальною площею 4,3 га.

Восени 2018 року та навесні 2019 рр. підприємством висіяно в розсадники 5821 кг лісового насіння на площі 1 га. Серед основних порід – дуб звичайний (84%), дуб червоний (9%) та клен-явір (7%).

Для вирощування якісного садивного матеріалу постійно проводяться основно лісокультурні роботи: прополювання, розпушування грунту, полив, а також боротьба із шкідниками та хворобами лісу. Прополювання та ропушування грунту проводиться після дощу, щоб запобігти появі кірки.

Вирощений в розсадниках ДП «Хотинський ЛГ» садивний матеріал, а це майже 600 тис.шт. сіянців, дасть змогу створити більше 120-ти га нових лісів.

Також на підприємстві вирощується декоративний посадковий матеріал для озеленення парків, скверів місцевого значення та державних установ. Серед вирощуваних порід: туя колоновидна, туя куляста, самшит вічнозелений.

Отже, чекаємо на вирощений, якісний матеріал, а далі на весну 2020 року, на весну, коли Хотинські лісівники вчергове зароджуватимуть нові ліси.

 

Провідний інженер лісових культур

ДП «Хотинський лісгосп» В.П.Одажій