тел/факс (0372) 54-07-55


ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


НОВИНИ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

28.05.2019

Заставнівські лісівники укомплектували клас Горошовецького учнівського лісництва і провели в ньому перший урок

Сьогодні до учнів Горошовецького шкільного лісництва, що діє у Горошовецькому закладі середньої освіти Заставнівського району на базі ДП «Заставніське ДСЛ АПК», завітали їх шефи-лісівники. Тепер юні лісівники мають власний спеціально облаштований клас, де вони залюбки здобуватимуть нові знання лісівничої справи.

За підтримки цього лісогосподарства клас учнівського лісництва обладнано необхідними інформаційними матеріалами. Та й не тільки клас, на території школи облаштовано майданчик із лісовою аудиторією, а також розсадник, де учні цьогоріч висадили сіянці модрини.

Гості свята: спеціаліст відділу лісового господарства Чернівецького обласного управління лісового і мисливського господарства Тарас Собко, директор ДП «Заставнівське ДСЛ АПК» Степан Лозовий із працівниками держспецлісництва, заступник голови Юрковецької ОТГ Олександр Колодрівський, спеціаліст відділу освіти, культури, молоді та спорту Юрковецької ОТГ Ольга Галяновська, методист, керівник гуртків Чернівецького обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді Лариса Хлус завітали, щоб провести перший урок в оновленому кабінеті.

«Наші діти дуже люблять лісівничу справу, – розповідають директор школи і керівник учнівського лісництва Ілля Фуштей, які не тільки гостинно зустріли шефів, а й взяли участь у лісовому уроці, і додають: – З часу заснування учнівського лісництва його випускниками стало 276 учнів, чимало з них обрали професію лісівника або обрали напрямок вивчення біології та екології , ми пишаємось їхніми здобутками.»

Вже 15 років на базі загальноосвітнього закладу функціонує гурток «Лісівники-дендрологи», і основними завданнями вихованців є практична, дослідницька й просвітницька робота з охорони довкілля.

Разом із лісівниками, вихованці беруть участь в озелененні територій, збиранні лісового насіння, посадці дерев з метою відновлення та створення лісових масивів, очищенні лісових узбіч від сміття. Гуртківці виготовляють годівниці та шпаківні, беруть участь у дослідницькій роботі з вивчення флори та фауни Хотинської височини. Вихованці учнівського лісництва постійно представляють свої науково-дослідні проекти на конкурсах різного рівня. Шефи-лісівники мали можливість у цьому переконатися.

Лісовий урок в оновленому класі засвідчив, що школі поталанило, адже лісівники готові підтримувати юних колег у їх починаннях, а також завжди раді поділитися своїми знаннями та вмінням.

«Завданням лісівників є виховання дбайливого ставлення до природи, - каже директор ДП «Заставнівський ДСЛ АПК» Степан Лозовий і додає: - Ми зацікавлені у вихованні гідної професійної заміни.»

Зроблено чимало, та багато ще потрібно зробити. Під час цієї зустрічі лісівники почули безліч побажань вихованців та викладачів, йшлося і про створення дендропарку та зоологічного куточка, і про матеріально-технічну базу: її покращення та осучаснення.

 

Прес-служба Чернівецького ОУЛМГ