тел/факс (0372) 54-07-55


ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


НОВИНИ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

28.05.2019

Лісівники Сокирянщини приєднуються до світових тенденцій

Кожного року перед ДП «Сокирянським ЛГ» стоїть відкритим питання пошуку нових можливостей і технологій у сфері лісовідновлення. Одним з таких рішень, є самовідновлювальні біоресурси. На світовому ринку, альтернативою в напрямку розвитку екологічних та біоресурсів, був запропонований штучно виведений клон– Paulownia Clone In Vitro 112® (Павловния Клон ин Витро 112®).

Цього року плантацію павловнії було висаджено на території Ломачинецького лісництва площею 0,5 га.

Павловнію відносять до одного з видів рослин, яке найкращим чином підходить для збільшення виробництва лісоматеріалів і біомаси. В Іспанії в штучних умовах була виведена технічна форма цієї рослини. Вона адаптована для погодних умов Європи, стійка до місцевих шкідників і захворювань. Від природного вигляду вона також відрізняється темпами приросту і характеристиками самої деревини. Адже за короткий термін лише 5 років виростає до 15-20 м. та може дати 240-350 м³/га якісної ділової деревини, а після зрізування за такий же період регенерує до попередніх розмірів. Це означає, що 5 циклів проростання можна використовувати без необхідності повторної висадки. Для прикладу, дубовим насадженням потрібно 100 років щоб отримати таку ж саму кількість деревини.

Цей клон був запатентований і отримав всі міжнародні сертифікати та дозволи.

Рослина була виведена спеціально для швидкого відновлювання лісів, вважається відмінним пиломатеріалом і біопаливом, а також, завдяки великому листю, може поглинати в великій кількості СО2 й озонувати навколишній простір, що дозволяє їй бути незамінним посадковим матеріалом для парків міської межі, насаджень уздовж доріг і магістралей. Плюс до всього, з кожного гектара можна збирати до 700 кг меду, а листя використовувати в якості фуражу для тварин.

 

В.о. провідного інженера лісових культур

ДП «Сокирянський лісгосп»

О.О. Цвентарний