тел/факс (0372) 54-07-55


ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


НОВИНИ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

17.05.2019

Полянському учнівському лісництву – 50!

Ювілей учнівського лісництва– це не тільки важлива історична віха, але й кордон, що дає можливість оцінити пройдений шлях, згадати добрим теплим словом тих, хто присвятив своє життя, свій талант улюбленій справі, зібрати у стінах рідної школи тих, хто пішов стежкою одержаних знань і обрав відповідну професію.

Зокрема, коли ювілей незвичний – пів століття від дня заснування відзначило учнівське лісництво, засноване 1969 році на базі Полянської середньої школи за ініціативи молодої вчительки трудового навчання Полянської середньої школи Банар Зінаїди Філімонівни і тодішнього лісничого Клішковецького лісництва Масана Миколи Олександровича.

У п’ятницю, 17 травня у актовій залі Полянського НВК відбулося справжнє свято – свій славний ювілей відзначило рідне багатьом лісівникам учнівське лісництво. Ведучі свята щиро вітали всіх присутніх, згадували історію шкільного лісництва та розповідали про її сьогодення.

Через учнівське лісництво пройшло вже три покоління вихованців, з часу заснування його випускниками стали 1200 учнів з них 450 обрали професію лісівник, зародились лісівничі трудові династії, де діди, батьки та вже їхні діти працюють в лісовій галузі. Щороку вихованці учнівського лісництва поповнюють студентські лави навчальних закладів, які готують фахівців лісової галузі. Багато випускників працюють в лісогосподарських підприємствах не лише Хотинського району, а й на державному лісогосподарському підприємстві «Чернівецьке ЛГ» та в обласному управлінні лісового та мисливського господарства.

За час існування учнівського лісництва руками юних лісівників було закладено близько 200 га лісу. Ці насадження сьогодні виконують важливі екологічні, рекреаційні та господарські функції. Ліс, що створений руками юних лісівників дає близько 600 м. куб. деревини щорічного приросту.

Особливо теплими та щирими були слова поваги та вдячності адресові ініціаторці та натхненниці заснування шкільного лісництва Банар Зінаїді Філімонівні, яка в далекому 1969 році працювала вчителем виробничого навчання Полянської середньої школи і разом з тим протягом 40 років очолювала учнівське лісництво, вела учнів незвіданими лісовими стежками, прививала любов до праці, до природи, до лісу. «Я спокійна за природу і ліси нашого краю адже їх шанують і доглядають мої учні», - сказала, підсумовуючи своє вітальне слово Зінаїда Філімонівна.

На ювілей храму лісівничої науки завітало багато почесних гостей – начальник відділу лісового господарства та мисливства Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства Пилип΄юк Володимир Миколайович, а також працівники управління та державного підприємства «Хотинське ЛГ», лісівники Клішковецького лісництва, які опікуються юними лісівниками, голова Клішковецької ОТГ Ченківський Василь Матвійович, директор Чернівецького обласного еколого-натуралістичного центру Головченко Людмила Юріївна разом з керівниками учнівських лісництв краю, директор Сторожинецького лісового коледжу Плакош Володимир Михайлович, доктор біологічних наук, професор, завідувач кафедри ботаніки, лісового і садово-паркового господарства Інституту біології, хімії та біоресурсів Чернівецького Національного університету імені Юрія Федьковича Чорней Ілля Ілліч, кандидат економічних наук, доцент кафедри ботаніки, лісового і садово-паркового господарства Інституту біології, хімії та біоресурсів Чернівецького Національного університету імені Юрія Федьковича Ковальський Анатолій Йосипович, начальник відділу освіти, молоді та спорту Клішковецької ОТГ Вілянська Лілія Іванівна, голова Хотинської районної організації профспілки працівників освіти і науки Василенко Галина Макарівна, староста села Поляна Балахтар Юлія Іванівна, директор Клішковецького опорного закладу імені Леоніда Каденюка Танащук Анатолій Миколайович та вчителі Клішковецької гімназії. Вони зауважили, що школа має прекрасні надбання, які продовжує примножувати. Побажали подальших успіхів та здобутків.

В цей день педагогічний колектив та керівник учнівського лісництва Мельник Дмитро Сергійович почули на свою адресу не тільки теплі слова привітань, але й отримали багато подарунків, які стануть у нагоді під час навчання.

Звичайно, таке важливе свято не могло залишитися без нагороджень. Грамотами та подяками департаменту освіти Чернівецької ОДА, Чернівецького обласного еколого-натуралістичного центру за вагомий внесок у виховання молоді були відзначені заввідділом природничих дисциплін відділу освіти Клішковецької ОТГ, вчитель географії Полянського НВК Мельник Ольга Борисівна та керівник учнівського лісництва Мельник Дмитро Сергійович.

Вітання гостей заходу, виступи ведучих перепліталися з чудовою концертною програмою, в якій взяли участь учні та вчителі Полянського НВК. Протягом урочистостей на слайдах оживала історія учнівського лісництва. І ніхто в залі не приховував своїх щирих емоцій, споглядаючи фото однокласників та самих себе в шкільному віці відтворюючи у пам’яті миті, проведені у лісівничій науці. Усі пам’ятають, що є на планеті дороге серцю місце – учнівське лісництво, де височіють кремезні дуби,висаджені з лісівниками під час посадки весняних культур, де квітне дендрологічний парк, закладений 50 років тому, де тихо кружляє дух спогадів…

Справді тепла привітна родинна атмосфера панувала у залі. Всі присутні були сповнені глибокої радості за своє рідне учнівське лісництво, яке відсвяткувало поважну дату – 50 років. І, як годиться на родинному святі, на завершення кожен присутній поласував смачним святковим тортом.

 

 

Прес-служба Чернівецького ОУЛМГ