тел/факс (0372) 54-07-55


ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


НОВИНИ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

05.04.2019

Котедж для птахів

У ДП «Путильський лісгосп» підвели підсумки конкурсу на кращу годівничку та шпаківню.

Активними знавцями та майстрами пташиних осель стали учні загальноосвітніх шкіл на базі яких створені шкільні лісництва. Діти виготовили для птахів справжнісінькі дизайнерські котеджі, які згодом закріпили у верховіттях беріз, лип, горіхів чи яблунь на території освітніх закладів. Вже згодом юнаки та дівчатка мали змогу спостерігати за пернатими господарями, які вмить облюбували нові й просторі помешкання.

За умовами конкурсу, до справи потрібно було підійти творчо, проявивши креативність, винахідливість й водночас дотриматися всіх технічних правил так, щоб виріб став окрасою двору та його залюбки заселили шпаки. В результаті хлопчики зробили 28 шпаківень і 11 годівниць.

Комісія під керівництвом головного лісничого ДП «Путильський лісгосп» Михайла Юрбаша – визначили чотирьох призерів конкурсу, які отримали заохочувальні грошові премії та грамоти. Ними стали:

- Перше місце одноголосно віддали учневі 6 класу Шепітської ЗЗСО І-ІІІ ступенів Олегу Рибаруку за змайстровану шпаківню.

- Друге місце здобув учень 6 класу Галицівської ЗЗСО І-ІІІ ступенів Динис Косар, який також збудував шпаківню.

- Два треті місця розділили учень 2 класу Фошківської НВК І ступеня Кирил Яновський, який виготовив шпаківню та учень 9 класу Плосківського ЗЗСО І-ІІІ ступенів Назар Мошуля за годівничку.

Переможці пообіцяли й надалі дбати за пташками, які живуть у Карпатах, а вже наступного року вразити суддів новішими задумами та майстерністю.

Адміністрація ДП «Путильський лісгосп» щиро дякує за сприяння у проведенні природоохоронного заходу всім директорам шкіл, учителям шкільних лісництв та лісничим Івану Юрнюку, Олександрові Цезі, Івану Паучеку, Віктору Яків’юку.

 

Дмитро МИХАЙЛЮК,

начальник відділу лісового

та мисливського господарства

ДП «Путильський лісгосп»