тел/факс (0372) 54-07-55


ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


НОВИНИ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

27.03.2019

Перше шкільне лісництво організували на Сокирянщині

Робота з підростаючим поколінням, виховання у молоді шани та поваги до природи, до лісу – важлива ланка діяльності лісівників. Саме тому лісогосподарські підприємства повинні збільшувати кількість шкільних лісництв, долучати якомога більше школярів до вивчення лісівничої справи.

Так, за ініціативи начальника Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства Віктора Сахнюка, адміністрації ДП «Сокирянське ЛГ» та за згодою керівництва ОНЗ Романковецька гімназія ім. К.Ф.Поповича було прийнято рішення організувати перше в районі учнівське лісництво на базі гімназії. Підписання договору про співпрацю відбулося в рамках відзначення Міжнародного дня лісів, яке цього року проходить під загальним гаслом «Ліси та освіта».

Традиційною формою залучення учнівської молоді до охорони природи є учнівські лісництва. Мета їх створення – плекати у дітей дбайливе ставлення до природи, розширювати і поглиблювати знання у галузі природничих наук, формувати практичні уміння та навички ведення роботи у лісовому господарстві. Програми, за якими працюють шкільні лісництва, поєднують теоретичні заняття із практичною діяльністю. Юні лісівники збирають насіння дерев та кущів, лікарські рослини, висаджують ліс та доглядають за ним. Школярі насаджують дерева на схилах ярів, берегах ставків і річок, ведуть облік рослин і тварин, беруть їх під свою охорону, виготовляють і розвішують шпаківні та годівниці для птахів, влаштовують підгодівлю тварин взимку, проводять дослідницькі роботи.

У лісництвах державного лісогосподарського підприємства «Сокирянське ЛГ» створені всі умови для практичних занять юних лісівників. У Ломачинецькому лісництві школярі зможуть відвідувати музей лісу, де познайомитися з багатством місцевої лісової зони, а також на власні очі побачити мешканців лісу: диких кабанів, коней, фазанів та екзотичних страусів. У Романковецькому лісництві лісівники познайомлять з фазанами, навчать їх доглядати. Здобути навички справжнього лісівника – вирощувати сіянці для майбутніх лісових насаджень, учні шкільного лісництва зможуть у спеціальному розсаднику Іванівецького лісництва. Безліч нових емоцій, знайомств та знань здобудуть охочі приєднатися до такої нелегкої, проте такої важливої справи лісівника.

 

 

В. о. провідного міжрайонного мисливствознавця

ДП «Сокирянське ЛГ»

М. Ворона