тел/факс (0372) 54-07-55


ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


НОВИНИ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

26.03.2019

Поки сніг не розтанув…

21 березня в усьому світі відзначають Міжнародний день лісів, або Всесвітній день захисту лісів. Україна, незважаючи на невелику лісистість території, за площею та запасами лісу є європейською лісовою державою. За площею лісів наша держава посідає восьме місце в Європі. Найбільша лісистість - в Українських Карпатах (32%).

З 2013 року Міжнародний день лісів відзначають у всіх країнах світу. У 2019 році Міжнародний день лісів в Україні відзначають під гаслом «Ліси та освіта».

Питання збереження лісу та його багатств стоїть сьогодні серед найважливіших екологічних пріоритетів людства. Тому основним завданням лісівників є привернути увагу до проблем збереження лісів, освоєння основних заходів їх захисту та відновлення.

Лісівники ДП «Путильський ЛГ», вже традиційно, з нагоди Дня лісів завітали на відкриті уроки до учнів Плосківської ЗОШ І-ІІІ ст. та Галицівської ЗЗСО І-ІІІ ст.

Вийшов професійний теоретичний діалог. Діти на уроці були активними, задавали багато різних питань.

За традицією, 21 березня Державне агентство лісових ресурсів України розпочало Всеукраїнську акцію «Майбутнє лісу у твоїх руках», яка триватиме до Дня довкілля – 20 квітня.

Метою проведення акції є залучення населення країни, а особливо учнівської та студентської молоді, до збереження існуючих та створення нових зелених насаджень, упорядкування і приведення до належного санітарного стану та естетичного вигляду місць масового перебування і відпочинку людей, територій громадських установ, а також створення нових місць відпочинку тощо.

- Саме тому до основних заходів акції «Майбутнє лісу у твоїх руках» - створення лісових насаджень, в першу чергу долучаємо учнівську та студентську молодь, - зазначає головний лісничий ДП «Путильське ЛГ» Михайло Юрбаш.

В гірських районах Чернівецької області, зокрема Путильському, земля ще вкрита сніговим покривом, тому лісівники не мають можливості повною мірою приступити до лісокультурних робіт. Проте із школярами проводять роз’яснювальну роботу, вчать із шаною та повагою ставитись до природи та лісу. В планах Путильських лісівників на весняну лісокультурну кампанію 2019 року провести посадку лісових культур на площі 119 га., доповнити лісові культури 150 га, а також здійснити заходи із введення недостаючих головних порід на ділянках природного поновлення площею 50 га. Разом із учнями здійснити озеленення територій шкіл, де висадити 80 дерев та 50 кущів. Також заплановано створити 8 нових рекреаційних майданчиків та встановити обабіч лісових доріг сміттєзабірники.

Ліс - це не тільки легені планети, це середовище проживання третьої частини рослин, тварин та інших живих організмів, що існують на планеті. Без лісу вимирають річки і озера, без лісу світ стає мертвою пустелею.

То ж бережімо ліс! Його майбутнє в наших руках.

 

Інженер лісових культур

ДП «Путильський лісгосп»

Євдощек П.В.