тел/факс (0372) 54-07-55


ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


НОВИНИ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

26.03.2019

В ДП «Хотинський лісгосп» розпочалась гаряча пора

Весняна пора вже у розпалі. Для одних весна – час зітхань та залицянь, для інших – початок копіткої праці. У ці весняні погожі дні працівники ДП «Хотинський ЛГ» продовжують заходи з відновлення лісів.

68 га лісу планують відновити хотинські лісівники, з яких 38 га - висаджування лісів на місцях минулорічних зрубів та 30 га - виконання заходів із сприяння природному поновленню.

Основною лісоутворюючою породою лісів Хотинщини є дуб звичайний (36,8 га – 97%), а також дуб червоний (1,2 га – 3%).

Під час весняних робіт 2019 року планується висадити 141 тис. шт. сіянців дуба звичайного, 3 тис.шт. сіянців дуба червоного та більше тисячі штук сіянців клена-явора. Для успішних весняних лісокультурних робіт проведено підготовку грунтів, заготовлено відповідний інвентар.

Весняні лісогосподарські роботи в ДП «Хотинський лісгосп» включають також заходи з вирощування лісопосадкового матеріалу. Для цього в лісові розсадники буде висіяно майже 1 га насіння дуба звичайного, яке було заготовлено у 2018 році і перебувало в стратифікації протягом зими. Також у планах лісівників закласти 0,5 га плантації новорічних ялинок.

Для озеленення адмінбудівель та потреб в озелененні приватного сектору, в лісгоспі буде висаджено 1 тис.штук укорінених живців декоративних порід (туя колоновидна, туя шаровидна).

Тож з приходом весни починається гаряча пора, а це, як відомо, не тільки посадка лісу, але й підготовка до пожежонебезпечного періоду. Тож для того, аби вберегти ліс від вогню лісівниками створюються мінералізовані смуги, посилюються заходи охорони лісу, ведеться роз’яснювальна робота з мешканцями прилеглих сіл.

Лісівники ДП «Хотинське ЛГ» запрошують усіх бажаючих долучатися до відтворення лісів, створення парків, скверів, рекреаційних майданчиків. Сприяти звільненню від засмічень лісові галявини та узбіччя. А також нагадують про необхідність берегти ліс від вогню.

 

 

Головний лісничий

ДП «Хотинський ЛГ»

В.М.Чулей