тел/факс (0372) 54-07-55


ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


НОВИНИ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

21.03.2019

Своє перше в житті дерево посадили школярі Вижниччини

21 березня, у Міжнародний день лісів, на Буковині стартувала вже традиційна Всеукраїнська акція «Майбутнє лісу у твоїх руках», яка цього року проходить під гаслом «Учись любити ліс!»

Любов до лісу та справність у його створенні показали учні 5А класу Лукавецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. Разом з лісівниками Буковинського лісництва державного лісогосподарського підприємства «Вижницький держспецлісгосп АПК» та працівниками Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства школярі створювали майбутній ліс на ділянці Буковинського лісництва ДП «Вижницький держспецлісгосп».

Перед посадкою головний лісничий Ярослав Швейко розповів школярам про значення лісу у житті людини, які основні культури лісів Буковини, як правильно висаджувати сіянці, щоб вони добре прижилися, а також провів докладний інструктаж з техніки безпеки. «Сьогодні ми висадимо 5 тис. 625 сіянців лісових культур на місці минулорічного зрубу, схема змішування: чотири ряди ялиці білої; три ряди дуба звичайного, один ряд бука лісового», - розповів головний лісничий.

Школярі були надзвичайно щасливі, адже вони висадили перше в своєму житті дерево! Кожен учасник, напевне, назавжди запам’ятає день, коли зробив особистий внесок у створенні лісів майбутнього. Цей день став для них значною подією, яка не залишить дітей байдужими до проблем збереження природного багатства землі. Дітки побачили як лісівники плекають ліс, дізналися про те, що ліс може вирости і сам, однак тоді він буде малопродуктивним і менш корисним. Переконалися в тому, що майбутнє лісу справді у їхніх руках і руках дбайливих лісівників.

«Щороку ми проводимо акцію «Майбутнє лісу у твої руках!» і намагаємось долучити до участі в ній якомога більше представників громадськості, зокрема, учнівську молодь, студентів та усіх охочих, - говорить начальник Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства Віктор Сахнюк. - Нашим завданням і основною метою акції є виховання у підростаючого покоління шани і поваги до природи, до лісу. Для нас, лісівників, дуже важливо показати громадськості, учнівській молоді яку роль для екології, економіки краю та загалом для суспільства відіграє діяльність лісогосподарської галузі. Ще раз привернути увагу до проблем збереження природного багатства землі та примноження лісів. Найкращим підсумком нашої спільної з дітками праці і великою приємністю для мене особисто, стало те, що учень 5А класу Павло Чернолюк, який завзято працював і був найактивнішим в роботі голосно і твердо заявив, що сьогодні він обрав свою професію і обов’язково стане лісівником. Для цього і працюємо!

 

Прес-служба Чернівецького ОУЛМГ