тел/факс (0372) 54-07-55


ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


НОВИНИ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

12.03.2019

Лісівники Буковини готові до весняної лісокультурної кампанії

Планами лісівників на весняну лісокультурну кампанію 2019 року поділився начальник Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства Віктор Сахнюк. Він наголосив, що весняна погода вносить свої корективи у плани лісівників, цьогорічна весна досить рання тому лісівники вже розпочали весняну лісокультурну кампанію.

Загалом, під час весняної лісокультурної кампанії 2019 року заплановано посадити лісові культури на землях державного лісового фонду на площі 325 га, доповнити лісові культури на площі 370 га, посіяти 1,8 га лісових розсадників, виконати заходи із сприяння природному поновленню на площі 985 га, здійснити заходи із введення недостаючих головних порід на ділянках природного поновлення площею 367 га, провести роботи з благоустрою та озеленення територій лісництв, закладів соціальної сфери та виконати низку інших заходів.

Більшість лісогосподарських підприємств Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства повністю готові до проведення всього комплексу весняних лісокультурних робіт окрім, звичайно, гірських оскільки там ще не повністю зійшов сніг.

Завдання з лісовідновлення направлені на поліпшення породного, якісного складу лісів, підвищення їх продуктивності, біологічної стійкості та високої технічної якості. Використовуючи об'єкти лісонасіннєвої бази лісівниками області у 2018 році заготовлено 3352 кг насіння з об'єктів постійної лісонасіннєвої бази з покращеними генетичними властивостями.

Протягом 2018 року виконано ряд підготовчих робіт до проведення весняної лісокультурної кампанії 2019 року. В розсадниках області вирощено 6,1 млн. штук стандартних сіянців та 110,2 тис саджанців, придатних до реалізації та заготовлено 21,6 т насіння деревно-чагарникових порід, що повністю забезпечить потреби лісгоспів необхідною кількістю садивного та посівного матеріалів для виконання завдань весни 2019 року. Проведені роботи з підготовки ґрунту під посадку лісових культур навесні 2019 року на площі 40,6 га.

Для задоволення потреб населення в садивному матеріалі заплановано:

- збільшити об'єми вирощування садивного матеріалу на озеленення;

-розширити асортимент порід; відкрити палатки для реалізації садивного матеріалу;

- забезпечити відпуск садивного матеріалу соціальним закладам.

До речі, саме на озеленення території навколо закладів соціальної сфери звертатимуть особливу уваги лісівники краю і обіцяють надавати всю необхідну допомогу та підтримку.

Вже традиційно 21 березня у Міжнародний день лісів в області стартує акція «Майбутнє лісу у твоїх руках», що проходитиме під гаслом «Ліси і освіта», під час якої будуть проводитися масові заходи з посадки лісу, уроки знань про ліси тощо. Триватиме акція до Дня довкілля, який цього року в Україні відзначатиметься 20 квітня.

За словами начальника Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства Віктора Сахнюка, проведення таких заходів допомагає налагодити тісний контакт з громадськістю, а також більше розповісти про комплекс робіт із вирощування лісу, адже лісівники працюють для забезпечення суспільства деревиною та іншою лісовою продукцією, зберігаючи та примножуючи усі функції лісу.

 

 

Прес-служба Чернівецького ОУЛМГ