тел/факс (0372) 54-07-55


ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


НОВИНИ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

15.02.2019

УВАГА! АФРИКАНСЬКА ЧУМА СВИНЕЙ!

У зв’язку з підтвердженням двох випадків захворювання на африканську чуму свиней серед диких кабанів у Сторожинецькому та Новоселицькому районах, з метою посилення заходів щодо недопущення подальшого поширення інфекції на території Чернівецької області та для забезпечення оперативного реагування, Чернівецьким обласним управління лісового та мисливського господарства здійснено ряд заходів.

В першу чергу забезпечено систематичне обстеження та спостереження силами єгерської служби, державної лісової охорони на лісових обходах за популяцією диких кабанів у мисливських угіддях та їх міграційними процесами на предмет виявлення туш загиблих кабанів та тварин із підозрою на захворювання.

Користувачам мисливських угідь направлено лист, що зобов’язує:

– негайно провести обстеження наданих у користування мисливських угідь із метою виявлення трупів диких свиней та тварин із підозрою на захворювання;

– забезпечити посилену круглорічну підгодівлю диких кабанів із метою запобігання міграційних процесів;

– у випадках виявлення загиблих тварин терміново повідомляти державну службу ветеринарної медицини та управління, одночасно;

– провести роз’яснювальну роботу серед населення та мисливських колективів щодо виникнення підозри на захворювання або виявлення загиблих тварин.

Виконання вказаних заходів перебуває на особистому контролі начальника Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства Віктора Сахнюка.

Нагадуємо, що для людини ця хвороба є безпечною. Але розповсюдження серед тварин несе смертельну небезпеку.

У випадку виявлення осередку спалаху інфекції практикується поголівне знищення тварин безкровним методом, а також ліквідація всіх тварин у радіусі 20 кілометрів від нього. Хворих свиней та тих, які контактували з інфікованими тваринами, забивають та спалюють.

Звертаємося до всіх користувачів мисливських угідь, населення, зокрема, зазначених районів бути максимально уважними та відповідальними.

 

Прес-служба Чернівецького ОУЛМГ