тел/факс (0372) 54-07-55


ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


НОВИНИ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

12.02.2019

Облік мисливських тварин на високому рівні!!!

Для успішного ведення мисливського господарства протягом року слід регулярно проводити обліки чисельності тварин. Краще всього, це робити перед полюванням – восени і після нього – взимку. Але, залежно від вибраного способу обліку та погоди, можуть встановлюватися і інші терміни, які обов’язково узгоджуються контролюючими органами

Враховуючи значну площу мисливських угідь на території мисливського господарства, дуже зручно для більшості тварин використовувати абсолютні обліки на пробних ділянках з подальшою екстраполяцію на інші угіддя такого ж бонітету. Для отримання точних результатів загальна площа пробних ділянок повинна становити не менше 15 % від всієї території господарства, а краще всього 25 %.

Щорічно після закінчення мисливського сезону в областях країни проводять облік чисельності мисливських тварин – згідно зі ст.30 ЗУ «Про мисливське господарство та полювання» це є обов’язковим для усіх користувачів мисливських господарств. У період з січня по лютий проводять таксацію копитних та хутрових тварин. Проводять підрахунок шляхом спостереження на підгодівельних майданчиках, шумового прогону, підрахунку слідів на сніговому покриві та опитування місцевих жителів. По результатам таксації визначаються ліміти на добування тварин в наступному мисливському сезоні.

В Державній екологічній інспекції України повідомили, що представники їх територіальних органів будуть брати активну участь у проведенні обліку тварин, що дозволить контролювати достовірність даних і об’єктивно встановити ліміти на сезон полювання 2019-2020р.

Для проведення мисливської таксації в ДП «Сокирянське лісове господарство» було залучено представників Державної екологічної інспекції, управління екології, та працівників мисливських господарств з інших адміністративних районів області.

 

Провідний міжрайонний мисливствознавець

ДП «Сокирянське ЛГ»

Ворона М. О.